bardzo proszę o pomoc

Odpowiedzi w temacie (1)

tekila103

19.1.2013

witam za niecałe dwa miesiące urodzę dziecko, nie chce być z ojcem mojej najprawdopodobniej córy gdyż mój partner został przyłapany prze zemnie na kręceniu sobie z inna najpierw nie wiedział o co mi chodzi później mu się przypomniało itd po prostu już mu nie ufam moje pytanie brzmi jeżeli wpiszę w akt urodzenia ojciec nieznany czy mój były partner może mnie zmusić do badania na ojcostwo jeżeli się nie zgodzę,następnym moim pytaniem jest czy jeżeli nie będzie widniał na żadnym dokumencie będzie miał jakieś prawa do dziecka, oczywiście nieformalnie będę mu pozwalała się widywać z córką ale chciała bym żeby to było na moich zasadach głównie chodzi mi o to żeby nigdzie jej sam nie zabierał bo odgrażał mi się już że jak tylko urodzę to dobierze mi dziecko siłą i tego się obawiam tak samo chciała bym żeby dziecko znało i widywało się z dziadkami byłego partnera ale tak żeby go nie było taka fajna miła atmosfera rodzinna bo przecież oni niczemu nie są winni a wiem że przy nim będzie drętwo i przypuszczam że może dochodzi do kłótni. bardzo proszę o jakąś poradę bo nie wiem co mam zrobić jestem rozdarta poszła bym z tą sprawą do sądu ale obawiam się że były partner będzie robił mi na złość i będziemy się włóczyli latami po sądach zamiast uregulować to polubownie

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Wantu

2013-01-20 16:33:02

Nie chciałbym udzielać porad bo mogę się mylić ale polecam studenckie poradnie prawne. Przyjmują daną sprawę i w ciągu miesiąca odsyłają odpowiedź, która jest sprawdzona przez nauczycieli akademickich więc jest jak najbardziej rzetelna. Jeżeli jesteś z większego miasta możesz odwiedzić ich osobiście na wydziale prawa w Twoim mieście a jeżeli nie to można do nich pisać i też przyjmą daną sprawę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 6.11.2018

  Duża pomoc dla ofiar przestępstw

  Do setek tysięcy Polaków pokrzywdzonych przestępstwem trafi pomoc na niespotykaną do tej pory skalę. Dzięki wielkiemu programowi Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister (...)

 • 22.8.2017

  Ruszają paczki żywnościowe...

  Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów o wartości 269 zł. 

 • 27.12.2017

  Gwarancje spłaty kredytów MŚP

  Stworzenie trwałego, systemowego instrumentu wsparcia rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw przy wykorzystaniu gwarancji spłaty kredytów, opartego na Krajowym Funduszu Gwarancyjnym to jeden (...)