budynek sąsiada na mojej działce

Odpowiedzi w temacie (0)

marcinko

13.10.2010

Witam Proszę o pomoc dotyczącą możliwości odzyskania gruntu na którym został postawiony budynek sąsiada- ale zacznę od początku: w 2007 roku sąsiad rozpoczął budowę budynku gospodarczego - oczywiście zostały wysłane wszelkie zawiadomienia z urzędu gminy itp. sąsiad poprosił by jedna ze ścian miała przebiegać w granicy działki, sąsiad poprosił nie zgłaszałem sprzeciwu. Wezwał jakiegoś "geodetę" wymierzył umiejscowienie fundamentów i rozpoczęła się inwestycja. Po trzech latach sąsiad postanowił rozbudowywać dom, otrzymaliśmy ponowne zawiadomienie o rozpoczęciu inwestycji z urzędu gminy do której się udałem. Zgodnie z planami zarówno dom jak i garaż stoją około 0,5 m od granicy działki (w rzeczywistości ściana BG jest wysunięta około 1 m w stronę mojej działki od linii obrysu domu). Po wstępnym pomiarze mojej działki za pomocą metra okazało się że działka mi się zmniejszyła. Wezwałem Geodetę który podczas pomiaru wykazał że budynek gospodarczy został postawiony 0,5 m w mojej działce, jakakolwiek próba rozmowy z sąsiadem spełza na niczym kończy się wyzwiskami z jego strony. Powiedzcie co mam zrobić nie podpisywałem zgody zarówno na budowę budynku gospodarczego jak i rozbudowy domu. jaka jest możliwość aby zlikwidować ten budynek z mojej działki??? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 6.2.2015

  Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

 • 12.10.2016

  Kiedy można budować w granicy ?

  Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

 • 8.3.2017

  Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)