Były kochanek - stalking, znieważenie?

Odpowiedzi w temacie (2)

Cassia1

11.5.2017

Spotykałam się z kolesiem, jednak ze swojej strony nie widziałam w tym dalszego sensu więc zrezygnowałam i ograniczyłam kontakt. On ciągle pisał do mnie i nie dawał spokoju, zaczął też pisać do moich znajomych i przez nich próbował łapać kontakt ze mną. W końcu go zablokowałam na fb to napisał do kolesia z którym domyślił się że się zaczęliśmy spotykać. Opowiedział mu ze szczegółami co ze mną robił, dodatkowo rozpuścił te informacje w moim i jego otoczeniu. Ja wyszłam na szmatę i puszczalską, a on ma satysfakcję :/ Cała ta sytuacja negatywnie wpłynęła na relację z partnerem, do tego ja żyję w ciągłym stresie. Chcę założyć mu sprawę o nękanie, słusznie? Jak ewentualnie można to załatwić inaczej?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Xxx

2017-05-12 23:52:18

Nękanie jest bardzo delikatną kwestią, trudna do udowodnienia. Prędzej kierowałabym się w stronę zniesławienia lub zniewagi.

cassia1

2017-05-13 15:59:40

A czy posiadane dowody w postaci wiadomości na fb są wystarczające? Ten mężczyzna rozsyła i rozpowiada bardzo intymne i osobiste szczegóły z naszej relacji. Czy pomocne będzie np. poproszenie prawnika o napisanie pisma żeby gość się uciszył?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.9.2018

  Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  Wraz z rozwojem techniki coraz więcej osób staje się ofiarami uporczywego nękania. Stalking, określany jako uporczywe nękanie bądź prześladowanie ofiary, stanowi przestępstwo, (...)

 • 25.11.2017

  Pomoc dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  Ktoś cię okradł, pobił, napadł albo zniszczył twoją własność? A może stosuje wobec ciebie bądź bliskiej ci osoby przemoc psychiczną lub fizyczną? Oznacza to, że jesteś osobą pokrzywdzoną (...)

 • 1.1.2014

  VAT 2014 r. Towary używane

  Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dostawa towarów używanych była zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług pod warunkiem że w stosunku do tych towarów nie przysługiwało (...)

 • 20.4.2018

  Nowe obowiązki informacyjne

  Od wszystkich administratorów danych wymagać się będzie, aby wszelkie informacje kierowane do osób, których dane dotyczą, były formułowane jasnym i prostym językiem, by były (...)

 • 18.5.2018

  Co z wpisem w CEIDG bez numeru PESEL?

  Realnie działający przedsiębiorcy nie muszą obawiać się wykreślenia z CEIDG. W przypadku braku numeru PESEL, MPiT dokonało zmian, bez konieczności ich angażowania. Wykreślenie dotyczy natomiast (...)