e-prawnik.pl Porady prawne

co grozi za paserstwo

Odpowiedzi w temacie ()

papalotl

8.2.2012

Witam.
Prrzykra sprawa. Dostałem komórkę od kumpla, mówił że jego ale nie używa.
Podczas przeszukania w parku policja zabrała moja komórkę i mnie, gdyz komróka była kradziona. Nie miałem skrupółów co do \"kumpla\" bo wycioł mi świństwo.
Teraz pytanie co mi grozi za paserstwo, bo taki ma zarzut jak anrazie.
Istnieje coś takiego jak nieświadome paserstwo?
pozdro

Nie znalazłeś odpowiedzi?

punchcar

2012-02-08 12:58:31

pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, w typie kwalifikowanym od roku do lat 10, w uprzywilejowanym - do lat 2, ograniczenie wolności lub grzywna

PPHUEDMAR

2012-02-08 14:29:54

Paserstwo jest wykroczeniem z art. 112 KW jeżeli wartość przedmiotu(ów) nie przekracza 250zł w pozostałych przypadkach przestępstwem z art. 291 KK. Zgodnie z powyższym ustawodawca rozróżnił wykroczenie paserstwa umyślnego (art. 122 § 1 Kodeksu wykroczeń) oraz nieumyślnego (art. 122 § 2 Kodeksu wykroczeń) Paserstwo umyślne zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny zaś paserstwo nieumyślne podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. Przestępstwo paserstwa umyślnego jest zagrożone karą od 3 miesięcy pozbawienia wolności do lat 5 (art. 291 § 1 Kodeksu karnego) zaś przestępstwo paserstwa nieumyślnego jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku (art. 292 § 1 Kodeksu karnego). Wykroczenie paserstwa umyślnego popełnia osoba, która nabywa mienie wiedząc o tym, że pochodzi ono z kradzieży bądź z przywłaszczenia, lub w celu osiągnięcia korzyści majątkowej mienie to przyjmuje lub pomaga w jej ukryciu albo zbyciu. Wykroczenie paserstwa nieuumyślnego popełnia osoba, która na podstawie towarzyszących okoliczności powinna i mogła przypuszczać, że że nabywana lub przyjmowana rzecz została uzyskana za pomocą czynu zabronionego.

skyrim

2012-02-08 14:36:22

ile masz lat? albo ile lat ma osoba ktora sie tego podusciła?

maniek1994

2013-09-04 16:27:21

co mi grozi za paserstwo znalazłem stary banknot 1000000 dolarów i chciałem go opchnąć i złapała mnie policja a ja mam 19 lat i nie wiedziałem że nie można sprzedawać starych banknotów

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Co grozi za paserstwo? witam, wczoraj mojego kumpla zawineła policja za paserstwo. Chodziło o domowe dvd które niedawno kupił, miało ono byc kradzione. Ponieważ jego rodzina to moi bliscy znajomi (...) czytaj dalej»

 • prosze o pilna pomoc Witam, sprawa wyglada nastepujaco. Kupilem od kolegi telefon dla siebie i jako ze cena byla okazyjna kupilem drugi zeby go sprzedac na allegro. Do telefonow bylo wszystko wlacznie (...) czytaj dalej»

 • Paserstwo jaka kara Jaka kara grozi za paserstwo, proszę o każdą opinię (borowik13) Karę za przestpstwo paserstwa umyślnego i nieumyślnego określa Kodeks Karny mjagi2 paserstwo umyślne-kodeks (...) czytaj dalej»

 • Paserstwo nieumyślne Prosze o prawna sugestie: (15.08.2004) Ktos (w tym przypadku policjant) zgubil lub skradziono mu jakis przedmiot (i wie o tym ze nie posiada go juz) Nie zglosil tego 15.11.2004 ktos (...) czytaj dalej»

 • prosze o pilna pmoc Witam, sprawa wyglada nastepujaco. Kupilem od kolegi telefon dla siebie i jako ze cena byla okazyjna kupilem drugi zeby go sprzedac na allegro. Do telefonow bylo wszystko wlacznie z (...) czytaj dalej»

 • Nielegalne oprogramowanie Jestem włascicielką kawiarenki internetowej. Parę tygodni temu miałam rewizję przeprowadzoną przez policję. Zatrzymano jeden twardy dysk i 20 płyt. Na płytach była głównie (...) czytaj dalej»

 • NIby Paserstwo Witam moja sprawa wygląda tak jakieś 5 lat temu zostałem wezwany na policje w sprawie niby jakiegos konta na alegro gdy sie wstawiłem na komende zostałem przesłuchany o jakies rzeczy (...) czytaj dalej»

 • paserstwo mój nieletni syn zabrał mi złoto znacznej wartości i sprzedał je u złotnika po bardzo niskiej cenie. Czy złotnik ma prawo skupować złoto od nieletniego. Co grozi złotnikowico synowi (...) czytaj dalej»

 • PASERSTWO proszę o pomoc Piszę pracę magisterską na temat paserstwa. Będę wdzięczna za wszelkie porady i sugestie. /olisa/ (olisa) Jesli piszesz prace na WPiA UW to moge pozyczyc dosyc sporo materialow (...) czytaj dalej»

 • jazda bez prawa jazdy witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle nie uczęszczanych - chciałabym (...) czytaj dalej»

 • kara za sprzedaz narkotykow Witam zostalem zatrzymany z 20 gramami amfetaminy(handel i posiadanie) odpowiadam z wolnej stopy , niebawem sprawa czy grozi mi dluuga odsiadka? dodam iz mam zone i dwoje dzieci (...) czytaj dalej»

 • nieumyślne paserstwo witam! pracuje w komisie z telefonami komórkowymi.Początkiem maja przyszło do mnie 2 chłopaków sprzedać telefon komórkowy a właściwie to wymienić go na inny model.Sytuacja (...) czytaj dalej»

 • Nie poprawny numer vin Witam, mam problem a mianowicie ok. miesiaca temu sprzedalem auto i dzisiaj dzwonil do mnie ten kupiec i powiedzial ze numer vin na karcie pojazdu rozni sie 4 cyframi niz jest w (...) czytaj dalej»

 • dobrowolne poddanie sie karze Co to takiego? W jakich sytuacjach jest to mozliwe? czesc:)...dobrowolne poddanie sie karze to zgoda na kare zaproponowana przez prokuratora po przesluchaniu.sprawa trafia (...) czytaj dalej»

 • Podrobiona legitymacja Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach policja przychodzi z wezwaniem (...) czytaj dalej»