co grozi za pobicie

Odpowiedzi w temacie (2)

aleksy77

6.8.2010

Witam Chciałem się zapytać co może grozić za pobicie osoby niepełnoletniej? Z góry dziękuję

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jedynytakicarol

2010-08-06 10:46:39

Pobicie - czyli sytuacja, w której co najmniej 2 osoby atakują, a co najmniej 1 się broni - zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli spowodowało to ciężki uszczerbek na zdrowiu - od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli w wyniku pobicia poszkodowany umrze - od 1 roku do 10 lat.

Sytuacja, kiedy 1 osoba atakowała, jest różnie oceniana w zależności od obrażeń, jakie poniosła ofiara.

Za lekki uszczerbek na zdrowiu (czyli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni) grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2.

Za średni uszczerbek (naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający ponad 7 dni) grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Za ciężki uszczerbek (obejmuje poważniejsze naruszenia, stany zagrażające życiu, spowodowanie kalectwa, stałe uszkodzenia, zeszpecenia, znieksztalcenia ciała, itp) grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Fakt, że ofiara była małoletnia może mieć wpływ na wymiar kary.

kris67

2011-05-25 08:41:08

Witam,

Mój znajomy został pobity przez swojego kolegę ciężką wiertarką. Ma poważne obrażenia głowy. Nikt nie chce zeznawać z świadków tam obecnych w tej sprawie. Co grozi temu niezrównoważonemu gościowi?

Mógłby mi ktoś pomóc i udzielić odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.4.2018

  Sankcje z RODO

  Nowe rozporządzenie o ochronie danych uprawnia organ nadzorczy do nakładania administracyjnych kar pieniężnych. Kary powinny być proporcjonalne i odstraszające.

 • 30.8.2017

  Dobro dzieci ma być jeszcze bardziej chronione

  Sądy rodzinne będą miały obowiązek zawiadamiania prokuratury o sprawach, w których jest zagrożone dobro dziecka i o prowadzonych z urzędu postępowaniach dotyczących władzy rodzicielskiej.

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 10.4.2019

  Sankcje za wypalanie traw

  Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Jest to proceder, który w znacznym stopniu obniża wartość plonów, jest zabójczy (...)