Czy mam prawo udać się do sądu? Czy mam prawo do odszkodowania? Jeśli tak, to jakiej kwoty mogę

Odpowiedzi w temacie (0)

Marcin

11.7.2011

Czy mam prawo udać się do sądu? Czy mam prawo do odszkodowania? Jeśli tak, to jakiej kwoty mogę oczekiwać? Czy takie sprawy nadają się do sądu? Przeszukując portal społecznościowy facebook.com natknąłem się na swoje zdjęcie. Wstawiający to zdjęcie nie otrzymał żadnej zgody na jego publikację. Zdjęcie jest dla mnie niekorzystne i nieprzyjemne, ponieważ znajduję się na nim tylko Ja, i obok mnie znajduje się butelka z alkoholem i puszki piwa. Zdjęcie jest prywatne, i musiało zostać w jakiś sposób skopiowane z mojego dysku. Dzięki publikacji tego zdjęcia miałem kilka problemów w szkole. Mam 18 lat (skończone w maju bieżącego roku. I chciałbym się dowiedzieć jak wysokie odszkodowanie mi się należy, i czy w ogóle mam prawo ubiegać się o odszkodowanie? Dodam tylko, że na portalu społecznościowym, ta osoba, która opublikowana to niekorzystne zdjęcie, założyła mi profil, podpisując iż jest to mój "FanPage" czyli strona poświęcona mojej twórczości, gdyż nagrywam covery i w mojej okolicy jestem rozpoznawalny. Wyraziłem zgodę na ten profil, lecz zdjęcie, które zostało tam opublikowane wyrządziło mi kilka przykrych szkód. Prosiłem już o usunięcie tego zdjęcia, lecz nie poskutkowało. I chcę wejść na drogę sądową. Mam jakieś prawa do tego ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.7.2017

  Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  Ustawa o opłatach abonamentowych już przewiduje dość wysokie kary za nieopłacenie odbiornika radiowego czy telewizyjnego.

 • 23.11.2017

  Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  Nakaz zapłaty wydaje się, jeżeli powód dochodzi roszczenia pieniężnego, a w innych sprawach, jeżeli przepis szczególny tak stanowi. E-sąd wydaje nakazy zapłaty w Elektronicznym (...)

 • 8.5.2014

  Uważaj na umowy zawierane przez telefon

  Coraz częściej przedsiębiorcy otrzymują telefony z ofertami dotyczącymi ich działalności gospodarczej. Po jakimś czasie są zaskoczeni, że dostali fakturę o zapłatę za coś, czego przecież (...)

 • 14.12.2016

  A jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

  Prawo do uzyskania odszkodowania powstaje w momencie spełnienia się ryzyka ubezpieczeniowego. Wysokość, czy też rodzaj świadczenia zależy od rodzaju ubezpieczenia i wysokości sumy w nim wskazanej. (...)

 • 14.3.2016

  Na czym polega umowa leasingu i jakie są jej rodzaje?

  Przez umowę leasingu finansujący (czyli np. bank) zobowiązuje się nabyć rzecz od określonego zbywcy, a następnie oddać tą rzecz korzystającemu do używania albo do używania i pobierani pożytków (...)