Czy szafka gazowa to część instalacji gazowej?

Odpowiedzi w temacie (0)

Krzysztof Dziedzic

2.10.2012

Czy szafka gazowa to część instalacji gazowej? Zwracam się z pytaniem dotyczącym definicji "instalacji gazowej". Chciałem zapytać czy szafka w której znajduje się gazomierz jest częścią instalacji gazowej? Pytanie moje kieruję ze względu na fakt przeprowadzanej przeze mnie kontroli instalacji gazowej. Kontrola w jednym z budynków wykazała, że szafka gazowa nie posiada otworów wentylacyjnych, zanotowałem taki stan w protokole i zaznaczyłem, że "instalacja gazowa wymaga usunięcia usterek i nieprawidłowości wskazanych powyżej", po czym klient zakwestionował takie stwierdzenie upierając się, że szafka gazowa nie wchodzi w skład instalacji gazowej.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.10.2013

  Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy

  W umowie najmu lokalu wynajmujący zobowiązuje się do oddania najemcy lokalu do używania. Najemca natomiast zobowiązuje się płacić w zamian określony czynsz. Zgodnie z nowelizacją Kodeksu cywilnego (...)

 • 16.2.2019

  Ulga termomodernizacyjna

  Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje ulga termomodernizacyjna, czyli możliwość odliczenia od podstawy obliczenia podatku wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z  (...)

 • 24.4.2018

  Promowanie energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji

  Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Kogeneracja jest wytwarzaniem ciepła i energii elektrycznej w najbardziej efektywny (...)

 • 23.10.2018

  Lepsza gospodarka odpadami

  Nowelizacja ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach zaostrza w pozwoleniach zintegrowanych wymagania dotyczące monitoringu emisji z instalacji przemysłowych.

 • 16.3.2018

  Ułatwienia dla energetyki odnawialnej?

  Rządowy projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii i niektórych innych ustaw ma przyczynić się do efektywniejszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii (...)