fałszowanie dokumentów.

Odpowiedzi w temacie (4)

dajmitemat

27.9.2010

witam, ostatnio jadąc pociągiem zostałem złapany przez konduktora na legitymacji szkolnej, która była przerobiona z rocznika 95' na 92'. legitymacja została wysłana do szkoły lub na policję (nie zrozumiałem go), bynajmniej wszystko idzie w kierunku tego, że będę miał sprawę w sądzie. mam 15 lat, byłem karany rok temu za pobicie ze skutkiem umorzenia. chciałbym tylko wiedzieć co najprawdopodobniej grozi mi za to (mam nadzieję, że nie zakład karny).

Nie znalazłeś odpowiedzi?

skaeprtka

2010-09-28 14:19:02

Niestety sfałszowanie dokumentu to przestępstwo. Za fałszerstwo wg. art. 270 KK grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5-ciu.

dajmitemat

2010-09-28 19:09:41

tragedia, ludzie czytajcie ze zrozumieniem - MAM 15 LAT! NIE JESTEM OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ.

iwonka_ktos

2010-09-29 19:48:23

Art. 6. Wobec nieletnich sąd rodzinny może: 1) udzielić upomnienia, 2) zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do przeproszenia pokrzywdzonego, do podjęcia nauki lub pracy, do powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach albo do zaniechania używania alkoholu lub innego środka w celu wprowadzania się w stan odurzenia, 3) ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców lub opiekuna, 4) ustanowić nadzór organizacji młodzieżowej lub innej organizacji społecznej, zakładu pracy albo osoby godnej zaufania - udzielających poręczenia za nieletniego, 5) zastosować nadzór kuratora, 6) skierować do kuratorskiego ośrodka pracy z młodzieżą, 7) orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, 8) orzec przepadek rzeczy uzyskanych w związku z popełnieniem czynu karalnego, 9)(1) orzec umieszczenie w instytucji lub organizacji powołanej do przygotowania zawodowego, w rodzinie zastępczej, w zakładzie wychowawczym albo w odpowiedniej placówce opiekuńczo-wychowawczej, 10) orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym, 11) zastosować inne środki zastrzeżone w niniejszej ustawie do właściwości sądu rodzinnego, jak również zastosować środki przewidziane w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym

Anonim

2017-11-22 17:55:36

Uważam ze do odpowiedzialności karnej w pierwszej kolejności powinni być pociągnięci fałszerze dokumentów którzy preparują na zamówienia akty własności ziemi, podpisy, wnioski,mapy geodezyjne i inne. Kara powinna być surowa a wtedy zapanowałaby sprawiedliwość.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.11.2017

  Będą kary za cofanie liczników samochodowych

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w prawie, które mają ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych samochodach. Np. za każde (...)

 • 5.3.2009

  Jak uzyskać poświadczanie dokumentów urzędowych przeznaczonych do obrotu prawnego za granicą – apostille?

  Od dnia 14 sierpnia 2005 r. obowiązuje w Rzeczypospolitej Polskiej Konwencja znosząca wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzona w Hadze dnia 5 października 1961 r. Ta międzynarodowa (...)

 • 4.9.2005

  Powtórna kontrola celna u podatnika

  Powtórna kontrola celna nie ogranicza się do podatników - podlega jej każda osoba bezpośrednio lub pośrednio uczestnicząca w czynnościach związanych z wymianą towarową z krajami spoza Wspólnoty (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 6.12.2017

  Dokumenty publiczne mają być bezpieczniejsze

   Nowa ustawa ma stworzyć skuteczny system bezpieczeństwa dokumentów publicznych. Potrzeba kompleksowego uregulowania kwestii dokumentów publicznych wynika z zagrożeń przestępstwami (...)