Grozba wypowiedzenia kredytu przez bank BPH

Odpowiedzi w temacie (0)

alex.mahacek

17.10.2015

Prosba o pomoc, rade. Posiadam kredyt hipoteczny (waloryzowany kursem CHF) w banku BPH (zaciagniety w banku GE Money Bank, ktory pozniej zostal wykupiony przez BPH) zaciagniety w 2007r. Moim problemem jest ciagla niemozliwosc ustanowienia hipoteki przez bank, z uwagi na upadlosc dewelopera w 2008 roku. Tydzien temu bank wyslal jednostronnie podpisany aneks o dostarczenie hipoteki do maja 2016 jesli tego nie uczynie kredyt zostanie wypowiedziany w czesci badz w calosci w ciagu kolejnych 30 dni. Historia problemow. Problem pojawil sie w momencie gdy deweloper oglosil upadlosc. Do tego czasu bank (oczywisice na podpisane przeze mnie wnioski) wyplacal kolejno transze (az do 100% wartosci) pomimo, ze budowa utknela na ok 30%. Jako grupa poszkodowanych ludzi, chcac odzyskac cokolwiek z tej inwestycji doprowadzilismy do upadlosci ugodowej, gdzie zgodzilismy sie pokryc wszelkie wierzytelnosci a w zamian przejac to co do tej pory zostalo zrobione oraz ziemie (koszty duze, bo byly to wierzytelnosci grupy 2 i 3 oraz hipoteka kaucyjna banku kredytujacego budowe dewelopera). Wykonaniem ukladu bylo zawiazanie spolki celowej, tak sie tez stalo. Celem bylo (i ciagle jest) dokonczenie budowy (osiedle niskich bloczkow 2 kondygnacyjnych i domkow na powierzchni ~3.5ha). po calej batali formalno-prawnej zaczynamy widziec swiatelko w tunelu. Doplaty z naszej strony na uruchomienie budowy, wierzytelnosci, prowadzenie dzialalnosci siegaja juz ponad 80tys zl na rodzine (rodzin ~50). Po ulozeniu wszystkich potrzebnych formalno-prawnych spraw, przystapilismy do realizacji wlasnymi silami. Wszystko to dzieje sie, wola, zaagngazowaniem i checia pozyskania czegos a nie utraty wplaconych pieniedzy. W tym momencie, a dokladnie 10.2015 Bank BPH wysyla do mnie rzeczony aneks. Z mojej strony zapewnione jest: - regularne splaty rat (zawsze na czas - nawet przy tak wysokich wahaniach kursowych) - regularne wysylanie informacji co sie aktualnie dzieje, czy to pisma czy telefony do osoby przydzielonej przez bank do kontaktow. - Pelna partycypacja w sprawach zwiazanych z prowadzeniem inwestycji majaca na celu doprowadzenie do szczesliwego konca tak aby bylo gdzie mieszkac i zeby bank mogl ustanowic hipoteke. Prosze o porade, ewentualnie wzor, podpowiedz jak mozna romzawiac z bankiem w takiej sytuacji. Czy wogole mozna go jakos przekonac, zeby odwolal grozbe wypowiedzenia kredytu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Zdolność kredytowa

  Konieczność wykazania zdolności kredytowej przez kredytobiorców może być przez niektórych odbierana jako szykana. Należy jednak pamiętać, że bank – tak jak każdy podmiot posiadający (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 9.11.2004

  Ubezpieczenie kredytu

  Każdy kto miał okazję zaciągnąć kredyt w banku spotkał się z koniecznością uzyskania nieskończonej liczby zabezpieczeń. Bank, chroniąc się przed niewypłacalnością kredytobiorców pragną (...)

 • 9.11.2004

  Oprocentowanie kredytów bankowych

  Na podstawie umowy kredytu instytucja kredytowa – najczęściej bank – oddaje do dyspozycji kredytodawcy określoną ilość środków pieniężnych, z przeznaczeniem na cel określony w umowie (...)

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)