e-prawnik.pl Porady prawne

Ja jako wspólnik w spółce z.o.o.

Odpowiedzi w temacie (2)

Magik22

23.7.2018

Witam Dziś dostałem od pewnej osoby z rodziny propozycje wejścia w s piłkę z.o.o. Ta osoba zaproponowała mi takie coś gdyż jak powiedziała w razie w zostanie w rodzinie. Tutaj jednak jest moje pytanie, czy jeśli spółka starci płynność finansowa to czy ja będę obciążony? Podejrzewam że nie będę miał nawet wglądu do tej spółki więc moje obawy są uzasadnione? Trochę się boje tego. Proszę o odpowiedź ponieważ jestem zupełnie zielony w tym temacie a nie chciałbym narobić sobie problemów. Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

annagrzelak

2020-02-11 08:18:51

Spółka zoo to prawa, ale także obowiązki. Czy lepsza jest spółka zoo czy jednoosobowa działalność? To już zależy od konkretnej sytuacji i innych uwarunkowań. Całość dokładnie została opisana tutaj: https://www.finansowysilacz.pl/umowa-b2b-czy-umowa-o-prace/ Kluczowym aspektem jest odpowiedzialność za zobowiązania. Jeśli obracasz dużymi pieniędzmi to wybierz spółkę zoo.

MiroslawOchojski

2020-06-24 13:50:43

Wspólnik sp. z o.o. ponosi odpowiedzialność za jej zobowiązania tylko do wysokości umówionego wkładu na kapitał zakładowy. Jeśli ten został przez wspólnika wniesiony w całości, to zostaje on zwolniony z jakichkolwiek zobowiązań. Nie pełniąc żadnych funkcji związanych z zarządzaniem spółką, nie odpowiemy za jej długi. Zachęcam jednak do interesowania się sprawami spółki. Każdy wspólnik ma do tego prawo. Pozdrawiam, Mirosław Ochojski

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM