e-prawnik.pl Porady prawne

Jak długo można (trzeba) czekać na termin rozprawy w Sądzie Pracy?

Odpowiedzi w temacie ()

-

4.4.2003

12 grudnia złożyłem wniosek o odwołanie się od decyzji FGŚP, który nie uznał moich roszczeń. Do tej pory nie otrzymałem nawet terminu rozprawy. Sąd Pracy znajduje się kilkanaście kilometrów od mojego miasta atąd mój kontakt z Sądem jest wyłącznie telefoniczny. Co miesiąc dzwonie do sekretariatu w celu uzyskania jakiejkolwiek informacji na temat ewentualnej daty rozprawy. Oczywiście jestem informowany o nawale pracy, i że termin rozprawy może przesunąć się o kolejny miesiąc. Jak długo mogę czekać na termin rozprawy? Czy mogę coś w tej sprawie zrobić? Czy Sądy mają aż tyle pracy? Brak mi słow...
(Bart)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

klarinetka

2003-04-08 20:24:32

Niestety, sądy pracy rzeczywiście są obciążone. Sama składałam już kilka pozwów, więc mogę stwierdzić, że na rozprawę trzeba czekać 2-3 m-ce, (w zależności od stopnia skomplikowania sprawy).

Bart

2003-04-09 11:35:10

Sukces właśnie dzisiaj dostałem telefoniczną odpowiedź, że rozprawa odbędzie się za miesiąc. Czekałem 5 miesięcy. Trzymajcie kciuki zobaczymy co dalej.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Presco atakuje!!! co robić? Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" i sam nie wiem co mam (...) czytaj dalej»

  • Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam 700, ale jak (...) czytaj dalej»

  • zaległe alimenty - jak je wyegzekwować W 2000r. sąd zasądził od męża alimenty na dzieci. Nigdy dobrowolnie nie zapłacił ani złotówki. Komornik nie mógł ściągać alimentów, bo mąż był (...) czytaj dalej»

  • Odwołanie od zasądzonych alimentów Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła ja na poczatku (...) czytaj dalej»

  • PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika Może zacznę od tego że mój mąż ma zasądzone alimenty w kwocie 320 zł. na swoje 6-cio letnie dziecko.W 2006 r. sprawa trafiła do komornika z powodu (...) czytaj dalej»