Jak ojciec najkorzystniej może przekazać mi lokal użytkowy.

Odpowiedzi w temacie (0)

cort2

16.5.2018

Proszę o pomoc. Mój tata poinformował mnie ostatnio, że chciałby w jakiś sposób przekazać mi lokal użytkowy będący jego własnością. Chce to zrobić dlatego, że mam siostrę, któa nie chce utrzymywać z nim kontaktu, nie odzywa się do niego od wielu lat i nie pozwala na kontakt jego wnukom. Chciałby, żeby lokal w całości trafił do mnie nie do drugiej córki. Jak zrobić to najkorzystniej, żeby mieć pewność, że moja siostra nie dostanie spadku w przyszłości, a jednocześnie zabezpieczyć tatę w taki sposób, żeby do końca życia otrzymywał pełną odpłatność za wynajm tego lokalu (w tej chwili jest on wynajmowany).

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.8.2016

  Konsekwencje prawne zakupu nieruchomości

  Kupując mieszkanie lub lokal użytkowy, najczęściej nie zwracamy uwagi na to jakie obowiązki będą wiązały się z nabywanym prawem własności, albo spółdzielczym własnościowym prawem (...)

 • 29.7.2016

  Zarządzanie nieruchomością wspólną

  Kupując lokal mieszkalny czy też użytkowy, najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zarządzana jest nieruchomość wspólna. Tymczasem jest to niezwykle istotna kwestia, (...)

 • 18.4.2017

  Najem lokali użytkowych

  W umowie najmu strony dowolnie określają lokal będący przedmiotem najmu z punktu widzenia jego opisu, lokalizacji czy stanu technicznego. Wskazane jest, aby do umowy dołączyć protokół zdawczo-odbiorczy, (...)

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie w 2016 r. Ile urlopów (...)

 • 16.10.2017

  Jak legalnie zatrudnić nianię i pomoc domową?

  Podstawa to dobrze zawarta umowa. Najlepszą umową dla tego typu prac jest umowa o świadczeniu usług – możemy w niej określić częstotliwość świadczonej usługi, stawkę wynagrodzenia (godzinową (...)