Kasjer w banku pomylił sie na moją korzyść

Odpowiedzi w temacie (2)

LostinTrain

30.6.2013

W sobotę kasjer banku przy wypłacie środków (5 000 PLN) "w okienku" zamiast wypłaty zaksięgował wpłatę. Po około godzinie zadzwonił ten sam pracownik (było już po zamknięciu placówki)i zakomunikował mi że nastąpiła pomyłka, kiedy odmówiłem przyjazdu do oddziału banku oraz przyjazdu pracownika do mojego domu (padła taka propozycja) oświadczyłem żeby zadzwonił w poniedziałek. Po chwili zadzwoniła Pani dyrektor tej samej placówki z tymi samymi pytaniami (czy przyjadę, czy mogą do mnie przyjechać itd.) kiedy stwierdziłem że nie mam czasu na kolejną wizytę w banku która de facto wynikałaby z ich winy oraz nie roszczę sobie żadnych praw do nadwyżki 5 000 PLN (dopiero po rozmowie zorientowałem się że jeśli pracownik wypłacił a zaksięguje wpłatę wtedy nadwyżka wynosi 10 000 PLN) Pani groźnym tonem oświadczyła mi że mają nagranie z monitoringu gdzie widać jak wypłacam pieniądze, w związku z czym blokuje dostęp do w.w. nadwyżki (10 000 PLN) na moim koncie bankowym i oczekuje mojego przyjazdu w poniedziałek. Czy mogę oczekiwać od banku jakiegoś zadośćuczynienia za pomyłkę pracownika? Czy bank ma prawo zablokować pieniądze na moim koncie w opisanym przypadku. (mam tylko podane: środku na rachunku X+10 000 PLN, dostępne środki X (X-moje pieniądze) Co by się stało gdybym wypłacił pieniądze przed nałożoną blokadą? Czy jeśli nie chciałbym ich zwrócić bank mógłby dochodzić swoich praw w sądzie? Słyszałem opinie że bank nie może żądać zwrotu środków od klienta które zostały zdeponowane na koncie klienta w wyniku błędu pracownika i zostały już wydane a klient wydał je nieświadomie i nie działając w złej wierze.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

B

2017-07-01 11:25:32

Żarty jakieś? Masz tak naprawdę o 10 tys za dużo, bo w ręce dostałeś 5 tysiecy, a na koncie kasa sie podwoiła, a powinno być mniej o te 5, więc jesteś do przodu o 10 tys. i Ty chcesz zadośćuczynienia jeszcze od banku? Czy Ty człowieku zdajesz sobie sprawę, że te pieniądze to nie jest strata dla banku tylko dla kasjera???? Ten pracownik ma za Ciebie oddać 10 tysięcy złotych. PRACOWNIK. Nie bank. A Ty masz to gdzieś?

ewa

2017-11-06 18:10:41

Krótko...za błędy powinnismy odpowiadac

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.6.2018

  Zasada rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść przedsiębiorcy

  Zgodnie z nią, jeżeli przedmiotem postępowania przed organem jest nałożenie na przedsiębiorcę obowiązku bądź ograniczenie lub odebranie uprawnienia, a w tym zakresie pozostają niedające się (...)

 • 9.11.2004

  Bankowe papiery wartościowe

  Obrót pieniądza w sektorze bankowym jest istotę i podstawa funkcjonowania banków. Zastój w tym zakresie oznacza stagnację oraz słabe wyniki finansowe sektora bankowego co wiąże się ze słabą (...)

 • 22.2.2012

  Faktoring - istota i zastosowanie

  Spośród wielu nowych typów umów, które znajdują szerokie zastosowanie w naszym systemie prawnym, factoring jest instytucją mało znaną i niedocenianą przez przedsiębiorców. Umowa factoringu (...)

 • 22.9.2010

  Jak karana jest korupcja?

  Podmiotami przestępstwa korupcji w sektorze publicznym mogą być: podmiot łapownictwa czynnego (przekupstwa) - tj. każda osoba, która wręcza (daje) bądź obiecuje udzielić łapówki w zamian za (...)

 • 4.2.2005

  Zasady ogólne prawa bankowego

  Przepisy dotyczące funkcjonowania banków w Polsce zostały zawarte w ustawie Prawo bankowe. Ten akt prawny reguluje podstawowe prawa i obowiązki banków, a także uprawnienia i obowiązki klientów (...)