Klub Spółdzieczy w bloku mieszkalnym zakłóca ciszę nocną mieszkańców

Odpowiedzi w temacie (0)

KarolC

15.4.2018

Klub Spółdzieczy w bloku mieszkalnym zakłóca ciszę nocną mieszkańców Dzień dobry, Bardzo proszę o poradę w poniższej sprawie. Spółdzielnia Mieszkaniowa jest właścicielem Klubu Spółdzielczego znajdującego się na parterze bloku mieszkalego. Klub ten jest wynajmowany na imprezy okolicznościowe, które odbywają się przez całą noc (zarówno w dni robocze jak i weekendy) i zakłócają spokój mieszkańców ? głośna muzyka, śpiewy, krzyki etc. Wielokrotnie wzywana była policja ze względu na zakłócanie miru domowego, lecz w większości przypadków nic to nie dało bo jedyną osobą spisaną przez policjanta była osoba, która zgłaszała to zdarzenie, a policjant twierdził, że [i]'pukał, ale nikt mu nie otworzył więc on nie ma prawa nic zrobić'[/i] czylii kompletny bezsens. Ostatnio Spółdzielnia wykazała się szczytem bezczelności wysyłając do wszystkich mieszkańców Regulamin Porządkowy Spółdzielni Mieszkaniowej, w którym zawarła punkty takie jak: [i]'Zabrania się krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłócania spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego albo wywoływania zgorszenia w miejscu publicznym. Wymienione naruszenia porządku podlegają karze określonej w Kodeksie Wykroczeń i odpowiedzialności cywilnej.[/i] czy też [I]'Wykonywanie przez Użytkowników lub na ich zlecenie głośnych prac (w tym prac remontowych) w mieszkaniach i lokalach położonych w budynkach mieszkalnych dopuszczalne jest wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00, zaś w soboty od 9:00 do 15:00'[/I] Bardzo proszę o poradę jakie działania mógłbym podjąć, aby Spółdzielnia nie naruszała spokoju mieszkańców wynajmowaniem klubu w taki sposób.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • „Senior+” w 2020 roku

  Trwa nabór ofert do nowej edycji wieloletniego programu „Senior+” realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rok 2020. Poznaj odpowiedzi na najczęściej (...)

 • Nowa edycja programu „Senior +”

  Ruszyła edycja 2020 programu Senior+. Samorządy mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Celem programu jest zwiększenie aktywnego (...)

 • Dla kogo jest ośrodek wsparcia?

  Osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, mogą być przyznane usługi opiekuńcze, (...)

 • Miliony na seniorów

  Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Pieniądze trafią też do samorządów już (...)

NA SKÓTY