Kontroler biletów nie wypisał mi mandatu

Odpowiedzi w temacie (0)

Luco

5.10.2017

Witam mam do was pytanie i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Problem mój może wam się wydać śmieszny, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Mam kartę miejską MZK ( bilet elektroniczny okresowy ważny przez cały miesiąc ) i ostatnio przydarzyła mi się sytuacja, że kontroler biletów wsiadł do autobusu, ja posiadałem przy sobie kartę miejską, lecz była ona nie odbita ( nie przyłożyłem jej do kasownika/czytnika ( nie wiem jak to się fachowo nazywa )). Kontroler sprawdził kartę po czym odbił ją za mnie i powiedział, że muszę zapłacić 20 złotych, bo nie odbiłem karty. Jednak nie wystawił mi żadnego 'mandatu', nie spisał moich danych, tylko powiedział, że muszę zapłacić, a następnie poszedł dalej. Nie wiem co mam robić. Czy sam fakt, że sprawdził moją kartę miejską może posłużyć do tego by została na mnie nałożona dodatkowa opłata, mimo że on nic na miejscu nie zrobił, nie dostałem żadnej karteczki, nie zapytał mnie o dane osobowe? Czy powinienem pójść do biura MZK i zapłacić? Nie dostałem żadnego wezwania, jedyne co może posłużyć jako dowód to fakt, że kontroler 'zeskanował' moją kartę, nie mogę wykonać przelewu, bo nie mam numeru opłaty dodatkowej.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kontrola biletów a ochrona danych osobowych

  Jakie uprawnienia posiada kontroler biletów? Czy może zażądać okazania dowodu osobistego, czy może spisać z niego dane osobowe? To tylko część pytań, jakie wpływają do Urzędu Ochrony (...)

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • Jazda bez biletów się nie opłaca

  Krajowy Rejestr Długów przygotował raport dotyczący Polaków jeżdżących bez biletów. Wynika z niego, że wiele osób nie kasuje biletów (rocznie wystawianych jest ok. 900 000 mandatów). Z tytułu (...)

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Wystawiono ci mandat drogowy? Masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie? Jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Sprawdź, kiedy i jak odwołać się od mandatu.

 • Zmiany Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce

  Nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce ma służyć wzmocnieniu autonomii statutowej uczelni poprzez umożliwienie jej samodzielnego określenia, kto będzie wykonywał obowiązki rektora (...)

NA SKÓTY