korzystanie z czyjegoś konta na allegro.pl

Odpowiedzi w temacie (0)

julita1992

31.3.2014

Mam zarejestrowaną działalność gospodarczą, zajmuję się handlem przez allegro, niestety jakiś czas temu allegro zablokowało moje prywatne konto, dlatego od tej pory korzystam z konta koleżanki. Podaję na tym koncie swoje dane, a kupujący przelewają pieniądze na moje konto bankowe. Czy i co grozi mi i koleżance za użyczanie konta? Oczywiście według regulaminu allegro jest to niedozwolone i grozi za to blokada tego konta, ale czy z punktu widzenia prawa możemy ponieść za to jakąś odpowiedzialność karną?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.4.2016

  Co grozi za nieuprawnione korzystanie z cudzych treści i publikowanie ich pod swoim nazwiskiem?

  W przypadku bezprawnego wykorzystania czyjegoś utworu należy liczyć się z możliwością poniesienia odpowiedzialności karnej, cywilnej, a w przypadku plagiatów dokonanych przez studentów (...)

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • 21.6.2017

  Wkrótce dostaniesz list z ZUS

  Każdy, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić (...)

 • 17.6.2019

  Miliardy dodane do kont klientów w ZUS

  Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek. Są klienci, którzy na waloryzacji zyskali ponad 100 (...)

 • 16.4.2019

  Środki z OFE trafią na indywidualne konta emerytalne

  Rząd proponuje, by uczestnicy OFE mieli wolny wybór pomiędzy prywatnymi Indywidualnymi Kontami Emerytalnymi, a przekazaniem do ZUS. Środki z OFE będzie można wypłacić jednorazowo lub w ratach, (...)