Księgi Wieczyste po Adresie

Odpowiedzi w temacie (0)

Taliczan

6.3.2019

Jeśli szukamy mieszkania, czy też domu do kupna, przeglądamy wiele ogłoszeń, ofert. Czasami podpisujemy umowy przedwstępne (do nich nie potrzebujemy notariusza). W różny sposób nastawiamy się na kupno. Dla bezpieczeństwa warto jest przejrzeć Księgi Wieczyste. Aby sprawdzić czy mamy do czynienia z właścicielem, jakie są ewentualne hipoteki, czy prawa osób trzecich. Możemy to zrobić anonimowo, oczywiście za niewielką opłatą. Wystarczy sam adres nieruchomości. Nie musimy znać numeru Księgi Wieczystej, ani nazwiska właściciela. Wszystko to sprawdzimy na; http://albertkredyty.pl/ksiega-wieczysta.html

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.7.2017

  Czym jest użytkowanie wieczyste?

  Użytkowanie wieczyste to prawo o charakterze dość mocno zbliżonym do prawa własności, jednak nie tożsame z nim. W pewien sposób przypomina także ograniczone prawa rzeczowe. Użytkowanie (...)

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 8.10.2018

  Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  Hipoteka jest tzw. rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności. Należy do grupy ograniczonych praw rzeczowych. Ustanawia się ją dla zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomościach oraz na (...)

 • 24.9.2018

  Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

 • 10.8.2011

  Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  Założenie księgi wieczystej następuje na wniosek osoby uprawnionej. W wyjątkowych sytuacjach założenie księgi wieczystej może nastąpić z urzędu np. po otrzymaniu przez sąd zawiadomienia o (...)