Kurnik sąsiada przy mojej działce

Odpowiedzi w temacie (1)

Piotr678

4.8.2017

Cześć, pisze do Was z prośbą o radę, jak rozwiązać pewien problem. Sąsiad zbudował mały kurnik (mieszka w nim około 20 kur) od razu przy mojej działce, kurnik wręcz przylega do mojej posesji. Oczywiście wcześniej nie konsultował się z nami co do budowy tego przedsięwzięcia. Mój problem polega na tym, że z kurnika strasznie śmierdzi, nie da się prawie w ogóle przebywać na dworze z powodu tego zapachu. Moje pytanie jest takie, czy mam jakiekolwiek prawo do tego żeby sąsiad ten kurnik zlikwidował? Wcześniej czytałem że takie budowle muszą znajdować się jakieś 4m od działki, problem jest taki, że była wtedy mowa o większych kurnikach. Za wszelkie rady bardzo dziękuję i mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrym dziale.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

KasiaKatarzynaaa

2019-06-11 18:30:38

Witam, czy może pan napisać jak zakończyła się sprawa? Jestem obecnie w bardzo podobnej i szukam informacji jak rozwiązać sytuacje. Próby rozmowy i polubowne podejście niestety są lekceważone przez sąsiadkę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.10.2019

  Problemy z OC rolnika...

  Po uchwale Sądu Najwyższego z wniosku Rzecznika Finansowego spadła liczba spraw sporów dotyczących wypłat z OC rolnika za szkody wyrządzone przez psy. Nowym problemem są odmowy pokrycia szkód (...)

 • 6.2.2015

  Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 4.3.2017

  Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)