MIĘDZYNARODOWA WINDYKACJA a EUROPEJSKI TYTUŁ EGZEKUCYJNY

Odpowiedzi w temacie (1)

dusheq

23.12.2008

Witam, jeszcze jeden temat. Windykacja międzynarodowa. Otóż sprawa się trochę zmieniła. Teraz istnieje coś takiego jak EUROPEJSKI TYTUŁ EGZEKUCYJNY. Otóż jeżeli Państwo są w posiadaniu krajowego tytułu egzekucyjnego lub nakazu zapłaty a druga strona pracuje za granicą, to należy złożyć wniosek o EUROPEJSKI TYTUŁ EGZEKUCYJNY. Uzyskuje się go w następujący sposób. Za pośrednictwem Sądu Okręgowego w okręgu dłużnika (nieważny kraj) składa sie wniosek o nadanie klałzuli wykonalności i na tej podstawie ściga się dłużnika za granicą. Wtedy tamtejszy komornik go ściga. Adresy sądów są w konsulatach lub ambasadach. Proszę tam się dowiadywać o szczegółach, można rownież dowiadywać się w Sądach Polskich. Proszę kierowac zapytanie do obsługi międzynarodowej w Sądach. Tam są odpowiednie komórki. Pozdrawiam Jacek alimenty.frix.pl

Nie znalazłeś odpowiedzi?

maciej99

2017-08-28 16:12:19

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.7.2015

  Utrata tytułu wykonawczego - co robić?

  Zasadą jest, że sąd wydaje tylko jeden tytuł wykonawczy (tj. tytuł egzekucyjny - np. wyrok, nakaz zapłaty, ugodę sądową - zaopatrzony w klauzulę wykonalności), który jest podstawą wszczęcia (...)

 • 8.8.2006

  Bankowy tytuł egzekucyjny

  Bank, jako instytucja zawodowo zajmująca się udzielaniem kredytów musi mieć zapewnioną możliwość ich szybkiego odzyskiwania, jeżeli jego wierzytelność znajduje się w niebezpieczeństwie. Pozostawienie (...)

 • 3.2.2005

  Tytuł wykonawczy - twoja podstawa do wszczęcia egzekucji

  Egzekucję można wszcząć na podstawie tytułu wykonawczego, którym jest tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Uzyskanie tytułu wykonawczego poprzedzone jest jednak pewną procedurą. (...)

 • 9.11.2004

  Zabezpieczenie roszczeń wynikających z zastawu rejestrowego

  Zgodnie z ogólnymi zasadami, wierzyciel może żądać ustanowienia zabezpieczenia dochodzonego przez siebie roszczenia. Podobnie w przypadku zastawu rejestrowego, pomimo zabezpieczenia wierzytelności (...)

 • 6.12.2017

  Wydanie dalszego tytułu wykonawczego

  Tytuł wykonawczy jest to dokument niezbędny do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. W dużej liczbie przypadków jest to po prostu prawomocny wyrok (tytuł egzekucyjny) zaopatrzony w klauzulę (...)