Należności na koncie spółki której już nie jestem prezesem

Odpowiedzi w temacie (0)

Patinka27

9.10.2017

Dzien dobry, proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robić. Jakiś czas temu byłam prezesem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Stanowisko było "pionkiem", jednakże otwarlam konto bankowe. 1.03.2017 nastąpiła zmiana prezesa, o czym bank został poinformowany. Do dnia dzisiejszego bank dzwoni i wysyła smsy w związku z naliczona należnością na koncie. Niejednokrotnie byłam w banku i dzwoniłam na infolinię, że nie jestem osobą decyzyjną. Nie mogę zmienić danych ponieważ nie jestem prezesem, na pytanie dlaczego dzwonią do mnie nie potrafią odpowiedzieć, bądź dostaje informacje, że jestem osoba kontaktowa. Dziś odebrałam telefon z firmy windykacyjnej. I znów to samo. Zostałam podana przez bank jako osoba kontaktowa. Nie mam nic wspólnego już z firmą, a od pół roku kilka razy w tygodniu odbieram telefon lub odczytuje smsa, żeby wpłacić dana kwotę na konto. Co mogę zrobić? Bo nie mam już pomysłów.... Boję się, że jak obecny prezes weźmie większa pożyczkę to będą mnie ścigać, bo nadal widnieję pod kontem. (Teoretycznie, praktycznie nie mam żadnych uprawnień do konta, bo zmieniono prezesa...) Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.10.2004

  Sposoby podziału spółek przewidziane w kodeksie spółek handlowych

  Biorąc pod uwagę postanowienia kodeksu spółek handlowych, można wyróżnić właściwie dwa sposoby dokonywania podziału spółek. Pierwszą z możliwości jest podział spółki przez rozdzielenie, (...)

 • 21.5.2017

  Jedna wpłata do ZUS

  Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych oraz Kodeksie pracy przewidują, że każdy płatnik będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie wpłacał wszystkie opłaty (...)

 • 29.6.2005

  Prawo do dywidendy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

  Jeżeli spółka z o.o. osiągnie zysk w wyniku prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, jej udziałowcy uprawnieni są do udziału w tym zysku. Uprawnienie to wynika z zaangażowania w spółce (...)

 • 5.3.2019

  Przedsiębiorco, przeczytaj list z ZUS!

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi wysyłkę ponad 2,5 mln listów do przedsiębiorców. Informuje w nich, jak wyglądały rozliczenia firm z ZUS w ubiegłym roku i jakie jest saldo (...)

 • 16.4.2017

  Kiedy należności wobec administracji rządowej można umorzyć?

  Celem ustawy z dnia 10 lutego o zmianie ustawy o finansach publicznych jest wyeliminowanie wątpliwości powstałych na skutek stosowania przepisów ustawy o finansach publicznych w zakresie (...)