Niepewna sytuacja-alimenty od ojca. Pytania

Odpowiedzi w temacie (1)

Ewela7721

22.5.2018

Witam. Mam parę pytań żeby uspokoić siebie oraz partnera. A mianowicie chodzi o to że mój facet 'ma' 1.9 miesięczna córkę.. Dziecko zostało splodzone wtedy gdy był bardzo pijany i nie pamięta jak to się stało.. (dodam że to był pierwszy stosunek z tą dziewczyną).. Postanowił zrobić badania DNA w których wyszło jednak. Ze jest on ojcem biologicznym. Takze wtedy chciał das swoje nazwisko i przygarnac pod skrzydła mamę z córką. Jednak dziewczyna nie chciała rozmyślila się i to się rozwialo... Dziecko widział tylko raz w życiu. Uniemożliwialanmu kontakt z nim.. Odzywala się sporadycznie. Parę razy jej zaplacil(wszystko ma odnotowane z jej podpisem)... Matka dziecka się Odzywala ci jakiś czas wysyłała zdjęcia, on nie reagował. A wczoraj odezwała się i żąda alimentów. Lecz on nie chce płacić.. Mówi że nie będzie płacił na dziecko którego nie widział praktycznie nigdy nie widział. Dziewczyna jest z rodziny patologicznej, matka alkoholiczka ojca brak dodatkowo odzew był ponieważ ona ma 20 lat i chore nerki (nie może pracować). Zastanawiam się dlaczego ma płacić alimenty na te dziecko.. Na wydatki matki na alkohol dla babci i inne rozrywki skoro cały czas mu broniły a tu nagle bum i jest odzew. Bardzo proszę o komentarze.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ana

2018-05-25 10:52:56

Ma płacić, bo jest biologicznych, nad czym się zastanawiasz?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 5.6.2014

  Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  Przez obowiązek alimentacyjny należy rozumieć dostarczanie niezbędnych środków utrzymania osobie, która nie jest w stanie ich samodzielnie zdobyć, a w przypadku dzieci i młodzieży, także środków (...)

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem sądu, nie płacą bądź (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)

 • 8.5.2006

  Sądowe ustalenie ojcostwa

  Jeżeli dziecko nie urodziło się w czasie trwania małżeństwa lub przed upływem 300 dni od jego ustania czy unieważnienia, wówczas w świetle prawa jest to tzw. dziecko pozamałżeńskie. (...)