Ojciec ukrainiec, a jego deportacja

Odpowiedzi w temacie (0)

MagZon

18.3.2018

Witam serdecznie. Od dwóch lat mieszkam ze swoim partnerem z Ukrainy. Z poprzedniego związku mam córkę prawie czteroletnią, którą on wspólnie ze mną wychowuje (prawa do córki oczywiście ma biologiczny ojciec dziecka). Za kilka dni na świat ma przyjść Nasz syn, jednak wczoraj sytuacja troszkę się skomplikowała..... Mianowicie... Mój partner można powiedzieć, że przebywa tu nielegalnie od jakiegoś czasu (dostał kartę pobytu do 2019r.) jednak nie pracuje tam, a w innej pracy "na czarno" i straż graniczna się tym zainteresowała. Moje pytania są nastepujace ? 1. Czy mogą go deportowac, jeśli prowadzi ze mną wspólne życie i spodziewamy się w przeciagu tygodnia dziecka? 2. Jakie mogą byc konsekwencje tej całej sytuacji? 3. Czy może on dostać stały, bądź chociaż tymczasowy pobyt ze względu na narodziny dziecka ? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)