e-prawnik.pl Porady prawne

PIT umowa zlecenie - jak wypełnią PIT pracujący na umowę zlecenia ???

Odpowiedzi w temacie ()

albertkow

27.2.2011

Podatnicy pracujący na umowę zlecenie i o dzieło powinni złożyć zeznanie roczne PIT-37. Przysługują im zryczałtowane koszty uzyskania przychodów, ale gdy udowodnią, że ponieśli wyższe wydatki, mogą je rozliczyć. W celu sporządzenia deklaracji podatnicy powinni uwzględnić dane zawarte w informacjach PIT-11/8B. Podatnikom przysługują zryczałtowane koszty uzyskania przychodów w wysokości 20 proc. przychodu pomniejszonego o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenia społeczne. Aby uwzględnić koszty wyższe, podatnik musi to udowodnić.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Kiedy dostane PIT za umowe zlecenie?? Witam! Moje pytanie w jakim czasie od momentu rozwiązania umowy zlecenia zleceniodawca powinien dostarczyc mi PIT za przepracowany okres? czy dopiero na końcu (...) czytaj dalej»

  • PIT11 staż, umowa zlecenie Jaki pit muszę wypełnić jeśli brałam zasiłek przez 3 miesiące później byłam na stażu przez 6 miesięcy z urzędu pracy i przez 2 miesiące miałam umowę zlecenie. (...) czytaj dalej»

  • czy z tego musze sie rozliczyc? Pracowalem w sklepie na inwentaryzacji, z firma podpisywalem umowe zlecenie, przyslali mi onformacje, że ze mnie sie oni rozliczyli i zarobilem tam 20zl, czy ja tez musze (...) czytaj dalej»

  • dowód pracy na zlecenie witam długo pracowałam na zlecenie, teraz zmieniam pracę i chciałam mieć jakieś dowody na to że przepracowałam w tamtej firmie ten okres czasu. Umowę podpisywałam w jednym (...) czytaj dalej»

  • Umowa zlecenie czy może umowa o dzieło Mam pewien problem, chciałabym zatrudnić osobę, która uporządkuje teren przy moim domu po zimie. Zgłosił się pan, który zgodził się przyjąć to zlecenie (...) czytaj dalej»

  • umowa o prace + umowa zlecenie w jednej firmie czy pracując w firmie na umowę o prace mogę mieć także w tej samej firmie jednocześnie umowę zlecenie by pracodawca wypłacał mi nadgodziny bardzo (...) czytaj dalej»