e-prawnik.pl Porady prawne

podatek od darowizny???

Odpowiedzi w temacie (0)

kinia12

22.3.2011

Witam!

Mama chce mi przekazać poprzez darowiznę działkę 30 ar.
Jak można uchylić się od płacenia podatku od darowizny???

Dziękuję za poradę.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, w akcie darowizny mam otrzymać od brata działkę budowlaną o wartości ok. 120 tys. Brat wcześniej otrzymał tę działkę od rodziców. Czy w takim wypadku będę musiała ponieść jakieś (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam, moi rodzice chcą przekazać mi darowiznę na zakup mieszkania, czy wraz z żona będę musiał zapłacić podatek od tej kwoty? Bo słyszałem, że darowizny w najbliższej rodzinie (rodzice, dzieci) (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam 1. Siostra chce przekazać swojej siostrze w darowiznę działkę, z tym że 3 lata temu przekazała już jej jedną działkę w formie aktu notarialnego i wtedy nie został zapłacony od tej darowizny (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Mój dziadek chce dać mi samochód o wartości ok. 15 tys. złotych. Czy będę musiał zapłacić jakiś podatek od darowizny? Czy to, że jestem studentem bez dochodów może wpłynąć na to, że ew. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Otrzymałem w spadku( w formie testamentu) po zmarłych rodzicach mieszkanie ( spółdzielcze własnościowe)......jaki zapłacę podatek od mieszkania jeżeli jego wartość oscyluje w gr. 120 tys. zł (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)