podatek od nieruchomości

Odpowiedzi w temacie (12)

ewa

24.3.2009

Witam.Proszę o pomoc Zamierzam złozyć odwołanie do Urzędu z powodu nienależycie pobranego podatku od garażu (pobrano jako garaż wolnostojący stawka 5,54 a mam w pozwoleniu jako garaz dobudowany do jednej ze ścian i powinno być 0,47)Czy może ktoś wie jak tak ogólnie powinno wyglądać te odwołanie, czy to mam składać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

paulaW3

2011-01-05 15:00:57

witam czy będę musiała zapłacić podatek od sprzedaży części działki jeżeli minęło więcej niż 5 lat od momentu w którym nastąpiło nabycie ? bo czytałam gdzieś, że tak jest ale nie znam dokładnie podstawy prawnej do tego ? Gdzie to można znaleźć?

baśka29

2011-07-07 14:55:32

Mam pytanie, jeżeli stawki podatku od nieruchomości ustala w drodze uchwały rada gminy, to czy są jakieś ograniczenia? Czy gmina może ustalić podatek na kwotę jaką się podoba?

frania6

2011-07-08 14:48:46

Oczywiście rada gminy niemoże określić  wysokości wyższej od limitów zawartych w art. 5 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych

wallyyyyy

2011-07-08 15:05:25

Jest wymienionych pięć rodzajów budynków dla każdego są inne max. stawki podatku, m.in. mieszkalne, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, zajęte na prowadzenie firmy w zakresie obrotu materiałem siewnym, związane z prowadzeniem działalności  udzielania świadczeń zdrowotnych i pozostałe

kira46

2011-09-06 13:03:50

mam takie pytanie odnośnie podatku, czy plan zagospodarowania przestrzennego ma wpływ na podatek od nieruchomości?

ilona72

2011-09-08 12:08:51

O podatku od nieruchomości decyduje ewidencja gruntów i budynków.

marek71

2011-09-08 13:22:23

A jeśli jeszcze nie zaczęto budowy na działce, a gmina zmieniła przeznaczenie gruntu to będzie można naliczyć niższy podatek rolny

zyta36

2011-09-08 13:25:02

Można, ale możliwość zabudowy działki przepadnie.

kamila98

2011-09-08 13:27:56

Zmiana planu nie wpływa na wydane pozwolenie i prowadzoną budowę, pod warunkiem  że budowę będzie się prowadzić zgodnie z pozwoleniem i bez dłuższej przerwy ( trzy lata). Do zachowania tego okresu wystarczy prowadzenie drobnych robót  i utrzymanie  kierownika budowy.

piotrKl

2011-09-08 13:30:16

Jeśli działka jest zapisana w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez starostę, jako budowlana, to  bez względu na zapisy miejscowego planu zagospodarowania, trzeba  zapłacić podatek od nieruchomości .

student01

2011-09-08 13:31:54

Budowa jest możliwa nawet na działce rolnej,jeżeli zostanie ona wcześniej wyłączona z produkcji rolnej.

urszula7

2012-05-24 10:22:30

Chciałbym się dowiedzieć jakie podatek nalicza się od obiektów niemieszkalnych, takich jaki garaż(osobny nie przyłączony do mieszkania), strych w kamienicy, piwnice, lub schron przerobiony na piwnicę? Proszę mi powiedzieć czy w każdym z tych przypadków stawka jest taka sama?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: