Forum prawne

Podatek od sprzedaz domu wybudowanego w 2007 roku

Kupiliśmy działkę budowlana w 2006 roku , a budowę domu rozpoczeliśmy w tym roku (2007). Problem w tym , że znalezliśmy duzo atrakcyjniejszą działkę (siedliskowa -duzo większa i za takie same pieniądze ).Zdecydowaliśmy sie sprzedać nasz częsciowo wybudowany dom ( stan surowy zamknięty), a pieniądze przeznaczyć na budowe domu na tej drugiej działce.Czy będziemy musieli zapłacic fiskusowi podatek , czy może możemy jeszcze skorzystać z ulgi zeszłorocznej - bo działka kupiona jest w 2006 r - i po złozeniu stosownego oświadczenia w US przeznaczyć całas umę na budowe drugiego domu ? Proszę o rade co powinienem zrobić , aby moc wykorzystać w całości środki ze sprzedaży domu na budowę nastepnego ( juz tego własciwego ) Dzięki Pozdrawiam

2007.3.12 7:12:52

Odpowiedzi w temacie: Podatek od sprzedaz domu wybudowanego w 2007 roku (2)

Mam ten sam problem tylko że z mieszkaniem ,kupiłem w listopadzie a chcę teraz sprzedać i z tego co zdążyłem wyczytać to już nie można wykorzystać tej ulgi na zakup nowego mieszkania,prawdopodobnie jest to jakiś okres przejściowy,tzn.nie płaci się podatku ale muśi się mieć nieruchomość 5 lat.Nie jest to pewne Pozdrawiam waldek z Warszawy.

2007.3.15 22:7:38

należy złożyć deklarację w US., że w ciągu 12 miesięcy od sprzedaży nieruchomości pełną kwotę uzyskaną ze sprzedaży nieruchomości wykorzystasz na cele budowlane czyli zakup mieszkania budowę domu remonty itp po tym okresie wykazujesz poświadczone odpowiednimi rachunkami i wszystko jest w porządku ocywiście trzeba wszystko wykazac w oświadczeniu.Okres pięcioletni czyli pełnych lat kalendarzowych od daty nabycia nieruchomości do jej dotyczy osób które chcą przeznaczyć środki ze sprzedaży na inne cele niż budowlane i nie chca płacić podatku .

2007.4.28 19:10:25

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika