Podwyższenie alimentów a dzieci byłej żony

Odpowiedzi w temacie (0)

asia_8272233

7.6.2018

Witam, jestem z chlopakiem ktory ma dwie córeczki z ex, był rozwód, chlopak placi alimenty w wysokosci 800zl ( ani mało ani dużo) chopak pracuje na czarno niestety na budowie przez dawną niemiłą sytuacje zyciowa, ja pracuje w biedronce. Była zona zdradzila go I zaszla w ciaze z innym Panem z ktorym do tej pory ma juz 2 dzieci. Przez ostatni rok oboje nie pracowali.. ona w sumie moze ma z 3 miesiace pracy w zyciu.Utrzymywali sie z tego co opoeka dała plus alimenty I 500 plus.Nie bede pisac w jakim stanie są dziewczyny bo to nie o to chodzi. Jedyne co moge powiedziec to to ze jedna uczy sie w szkole specjalnej do ktorej I tak nie chodzi bo w tym czasie opiekuje sie mlodszym rodzenstwem.ehhh... Pan niestety dowiedzial sie ze ex mojego chlopaka zdradza rowniez go I zostawil ich. W tym samym czasie po wielu probach udalo sie I mi zajsc wkoncu w ciaze. Ex chce zlozyc spwawe o podwyzszenie alimentow zanim urodze.zeby sad nie.wzial ppd uwage dodatkowego dziecka. Moj chlopak ile dorobi tyle zarabia stac nas z jego wyplaty na alimenty mieszkanie I troche zostaje na zycie, reszta idzie z mojej wyplaty.Zawsze uwazalam ze jesli naprawde dziewczynom trzeba to trzeba dac bo wiadomo to są jego dzieci. Sytuacja jest dla mnie nie jasna bo czuje ze ex poprostu wykorzystuje nas. A kasy nie potrzebuje tylko na dziewczyny, a tez utrzymanie swoje I reszty dzieci. Prosze o rade czy sąd wezmie pod uwage to ze ma dzieci z innym partnerem I czy to ze jestem w ciazy to nic nie znaczy? Ex twierdzi ze skoro stac go na nowe dziecko to stac go na wieksze alimenty. Jak to jest? Ona moze miec 4 dzieci niepracujac, a ja nie moge miec jednego pracujac jak wół? Bardzo prosze o porade.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 28.3.2014

  Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

  Minimalna wysokość kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wynosi 5.000 zł. Wartość ta wyznacza minimalny zakres odpowiedzialności za zobowiązania spółki. Stanowi (...)

 • 25.5.2010

  Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  Powinowactwo jest to stosunek prawnorodzinny istniejący pomiędzy małżonkiem a krewnymi drugiego małżonka. Powinowactwo podobnie jak pokrewieństwo opisuje się za pomocą stopni i linii. Charakterystyka (...)

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)