Podwyższenie alimentów a dzieci byłej żony

Odpowiedzi w temacie (0)

asia_8272233

7.6.2018

Witam, jestem z chlopakiem ktory ma dwie córeczki z ex, był rozwód, chlopak placi alimenty w wysokosci 800zl ( ani mało ani dużo) chopak pracuje na czarno niestety na budowie przez dawną niemiłą sytuacje zyciowa, ja pracuje w biedronce. Była zona zdradzila go I zaszla w ciaze z innym Panem z ktorym do tej pory ma juz 2 dzieci. Przez ostatni rok oboje nie pracowali.. ona w sumie moze ma z 3 miesiace pracy w zyciu.Utrzymywali sie z tego co opoeka dała plus alimenty I 500 plus.Nie bede pisac w jakim stanie są dziewczyny bo to nie o to chodzi. Jedyne co moge powiedziec to to ze jedna uczy sie w szkole specjalnej do ktorej I tak nie chodzi bo w tym czasie opiekuje sie mlodszym rodzenstwem.ehhh... Pan niestety dowiedzial sie ze ex mojego chlopaka zdradza rowniez go I zostawil ich. W tym samym czasie po wielu probach udalo sie I mi zajsc wkoncu w ciaze. Ex chce zlozyc spwawe o podwyzszenie alimentow zanim urodze.zeby sad nie.wzial ppd uwage dodatkowego dziecka. Moj chlopak ile dorobi tyle zarabia stac nas z jego wyplaty na alimenty mieszkanie I troche zostaje na zycie, reszta idzie z mojej wyplaty.Zawsze uwazalam ze jesli naprawde dziewczynom trzeba to trzeba dac bo wiadomo to są jego dzieci. Sytuacja jest dla mnie nie jasna bo czuje ze ex poprostu wykorzystuje nas. A kasy nie potrzebuje tylko na dziewczyny, a tez utrzymanie swoje I reszty dzieci. Prosze o rade czy sąd wezmie pod uwage to ze ma dzieci z innym partnerem I czy to ze jestem w ciazy to nic nie znaczy? Ex twierdzi ze skoro stac go na nowe dziecko to stac go na wieksze alimenty. Jak to jest? Ona moze miec 4 dzieci niepracujac, a ja nie moge miec jednego pracujac jak wół? Bardzo prosze o porade.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.5.2009

  Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok

  W ramach ulgi rodzinnej (tzw. ulgi na dzieci) odliczeniu od podatku podlega kwota stanowiąca iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotność kwoty zmniejszającej podatek określonej w pierwszym przedziale (...)

 • 28.3.2014

  Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

  Minimalna wysokość kapitału zakładowego w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wynosi 5.000 zł. Wartość ta wyznacza minimalny zakres odpowiedzialności za zobowiązania spółki. Stanowi (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)

 • 25.5.2010

  Krewni żony, czyli prawne skutki powinowactwa

  Powinowactwo jest to stosunek prawnorodzinny istniejący pomiędzy małżonkiem a krewnymi drugiego małżonka. Powinowactwo podobnie jak pokrewieństwo opisuje się za pomocą stopni i linii. Charakterystyka (...)

 • 1.4.2015

  Przyjazny pokój przesłuchań dzieci - standardy, cele.

  Przyjazny dziecku pokój przesłuchań to miejsce, w którym dziecko występujące w charakterze świadka będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo.