Policja przekracza swoje prawa?

Odpowiedzi w temacie (2)

nowy98

3.2.2016

Witam sprawa wygląda następująco, mój brat jest poszukiwany.. W dniu wczorajszym będąc sam w domu zapukała do mnie policja, ja jestem nie pełnoletni, mam 14 lat, policja weszła do mojego mieszkania bez jakiegokolwiek pytania czy choćby pokazania nakazu.. Przeszli się po pokojach i zadali mi kilka pytań, czy wiem gdzie jest brac, itp. Później wróciła mama i opisałem jej sytuacje i powiedziała, że policja nie może wejść do domu jeśli nie ma w nim osoby pełnoletniej. Jeszcze później jak była mama w domu przyszla policja i zrobiła przeszukanie mieszkania, również bez ukazania nakazu. Dzisiaj rano znów przyszło kilku policjantów i tak kilka razy w ciągu dnia, ja uważam to za nękanie, czy policja nie przekracza swoich uprawnień?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

JolaAla

2016-03-07 17:19:46

Policja nie ma prawa wchodzić do domu i robić rewizji bez nakazu,w szczególnych przypadkach może mieć nakaz od komendanta policji,ale można się domagać zatwierdzenia od prokuratora,jeśli mamy wątpliwości ,że było przeszukanie bez zasadne,proszę napisać skargę do policji wojewódzkiej na policjantów,tym bardziej że syn ma 14 lat nie mieli prawa robić przeszukania w domu

She

2018-06-09 21:15:10

Bzdura. Policja ma prawo zrobić przeszukanie na legitymacje w obecności osoby dorosłej sporządzając na ta okoliczność protokół. Policjanci mogą rozpytywac osoby małoletnie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: