Problem stawki-umowa o dzieło

Odpowiedzi w temacie (0)

Ulala90

12.2.2018

Witam serdecznie. Po raz pierwszy spotkałam się z problemem w sprawie wywiązania z warunków umowy i nie bardzo wiem, czy mogę wnieść jakiekolwiek roszczenia. Będę wiec bardzo wdzięczna za poradę. Mam zawarta umowę na czas nieokreślony z firma, w której pracuje na etat. Dorabiam dodatkowo na umowę o dzieło z druga firma, której tyczy się mój problem. Chodzi o sieć klubów fitness. W lutym 2017 zawarłam umowę z placowka sieci tych klubów na konkretna stawkę. Wszystko szło ok, dopóki nie zmieniłam placówki, dla której pracuje. Z początkiem października podpisałam umowę z inna placówka tej samej sieci umawiając się uprzednio na tą samą stawkę, którą miałam. Ustalam wszystko z managerem, na messangerze. Mam zachowaną rozmowę. Niestety na pisemnej na umowie nie zauważyłam, ze wpisano mi niższa stawkę. Co miesiąc podpisuje rachunki za wykonana prace, na których jest wpisana stawka. Błąd zauważyłam dopiero przy podpisaniu rachunku za grudzień. W tym miesiącu również zmienił się manager. Od razu to zgłosiłam, a nowy manager powiedział ze wyjaśni to z księgowościa, da mi do podpisania aneks i wypłaci wyrównanie. Niestety księgowość nie wyraziła na to zgody i dostałam wypłatę na niższa stawkę. Za styczeń również dostałam do podpisania rachunek na niższa stawkę, tyle ze tym razem go nie podpisalam i nie podpisze do momentu wyjaśnienia sprawy. Według mnie nastąpił tutaj błąd z dwóch stron- pracodawcy, ponieważ nie wywiązał się ze wstępnych ustaleń i mój ponieważ zbyt późno zauważyłam nieprawidłowość. Dlatego tez moje roszczenia tyczą się tylko wyrownania od momentu spostrzeżenia błędu (czyli za grudzień i styczeń). W związku z oporem ze strony księgowości, zaczęłam nabierać wątpliwości, czy wyrównanie faktycznie mi się należy. Czy pomimo zauważenia i zgłoszenia bledu, przez to ze podpisałam niewłaściwy dokument, nie mam szans na dostanie wyrównania? Czy jednak poprzednia umowa i ustalenia ustne stanowią jakaś podstawę prawna? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!! Pozdrawiam Ula

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.9.2017

  Kiedy umowa o dzieło się kończy?

  Stosunek prawny dzieła wygasa przede wszystkim: z chwilą odebrania dzieła przez zamawiającego, w wyniku jednostronnego odstąpienia od umowy z określonych prawnie przyczyn lub wskutek umownego rozwiązania (...)

 • 3.2.2005

  Składki na ZUS w przypadku zleceniobiorców, menedżerów i wykonujących dzieło

  W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych opłaca się 4 rodzaje składek na ubezpieczenie społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe) oraz składkę zdrowotną, na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych (...)

 • 5.10.2017

  Będą związki zawodowe dla samozatrudnionych

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Przewidziano, że osoby wykonujące pracę zarobkową - czyli również (...)

 • 27.2.2012

  Umowa o dzieło - odpowiedzialność wykonawcy

  Umowa o dzieło jest jedną z częściej zawieranych umów w życiu codziennym. Dzieło może przybrać różny charakter np. budowa lub remont domu, założenie instalacji, namalowanie obrazu. Wykonawca (...)

 • 18.6.2012

  Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną

  Jak kodeks pracy charakteryzuje stosunek pracy? W art. 22 Kodeksu pracy w § 1 stwierdzono, że przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na (...)