Problem z ubezpieczycielem. Nie chce spłacić za zmarłą osobę kredytu.

Odpowiedzi w temacie (1)

uniperfect

9.2.2018

Mój ojciec zmarł nagle na rozległy zawał. Ok 12 w południe zabrała go karetka a o 13.20 już nie zył. Miał kredyt, który był ubezpieczony na życie. Pan w banku jak udzielał mu kredytu mówił, że po smierci będzie ubezpieczyciel spłacał kredyt a nie rodzina. Kredyt był ubezpieczony na życie. Ubezpieczyciel Ergo Hestia. Po śmierci ojca wysłałał akt zgonu do ubezpieczyciela i reszte dokumentów. Dziś przyszła odmowna decyzja od ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel odmówił spłaty kredyty po ojcu. Ubezpieczyciel uznał , że jego nagły zawał był spowodowany tym , że wcześniej leczył się u kardiolooga. Chodził dwa razy w roku na kontrol do kardiologa. Wg kardiologa nie był poważnie chory, jakieś tam problemy małe miał , ale nawet żadnych leków mu kardiolog nie przepisywał. Miał tylko jeden lek, który jest bez recepty i bierze go większość ludzi , Innych leków nie miał.Pan z banku mógł powiedzieć wyraźnie, że ubezpieczenie na życie u tego ubezpieczyciela jest tylko dla całkiem zdrowych ludzi i wtedy kredyt ubezpieczyciel spłaca. A jak ktoś np lekko choruje to wtedy rodzina spłaca kredyt. Wiadomo, ze każdy prawie po 60 czy 70 roku życia chodzi do lekarza, bo jakieś dolegliwośći ma i nie jest się w tym wieku całkiem zdrowym. Zastanawiam się czy pisać odwołanie do ubezpieczyciela. Zmarły miał połówkę mieszkania, króra z mamą dziedziczę , więc spadku odrzucić nie mogę. Nie uśmiecha mi sie płacić kredytu , który był ubezpieczony na życie. Znajomemu zmarła teściowa,miałą kredyt, kredyt był na życie ubezpieczony i nie spłacał kredytu po teściowej. Zaniósł tylko akt zgonu do banku i na tym było koniec. Inny ubezpieczyciel był. W umowie o kredyt, w której jest zgoda na objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym nic nie ma, ze w przypadku jakiejkolwiek choroby ubezpieczyciel nie spłaca kredytu. Ojciec nie podpisywał bezpośrednio z ubezpieczycielem ubezpieczenia na życie, to załatwiane było przez bank .

Nie znalazłeś odpowiedzi?

elipso

2018-02-12 13:45:06

Moim zdaniem powinieneś się od tego się od tego odwołać, a jeśli dalej będą się opierać - może założyć sprawę w sądzie? Tak nie może być.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 14.11.2017

  Odpowiedzialność przejemcy długu wobec dłużnika w razie braku zgody wierzyciela na przejęcie długu

  Strony mogą zastrzec w umowie (np. sprzedaży nieruchomości), iż nabywca (osoba trzecia) przejmie dług sprzedawcy, który ten posiada wobec innego podmiotu (np. banku w ramach zawartej umowy (...)

 • 9.11.2004

  Oprocentowanie kredytów bankowych

  Na podstawie umowy kredytu instytucja kredytowa – najczęściej bank – oddaje do dyspozycji kredytodawcy określoną ilość środków pieniężnych, z przeznaczeniem na cel określony w umowie (...)

 • 13.1.2012

  Jak przebiega postępowanie o uznanie za zmarłego?

  W sprawach o uznanie za zmarłego właściwy jest sąd ostatniego miejsca zamieszkania zaginionego, a w braku tej podstawy - sąd wskazany w przepisach ogólnych o postępowaniu nieprocesowym – a (...)