problem z umową kupna auta

Odpowiedzi w temacie (0)

ZDYB-est

2.9.2013

Witam. Mam problem z rejestracją auta zakupionego w autokomisie w niemczech. Samochód został kupiony w niemieckim autokomisie od turka. Auto kupowałem wraz z kumplem, który mieszka na stałe w niemczech od lat. U mnie z językiem niemieckim na bakier więc kolega sprawdzał wszelkie kwestie formalne. Auto zakupiłem, wyrejestrowałem i na tymczasowych tablicach wróciłem do kraju. W urzędzie celnym dowiedziałem się, że będzie problem gdyż umowa, którą posiadam nie jest umową kupna pojazdu "kaufvertrag", a "verbindliche bestellung" umową zamówienia. Wszystkie dokumenty jakie miałem złożyłem. Kazano mi napisać oświadczenie, że w ciągu 7 dni roboczych dostarczę tę cholerną umowę. Dzwoniłem do turasa jaszcze tego samego dnia i po angielsku jak krowie na rowie tłumaczyłem by wysłał mi ową umowę. Mija tydzień i wszystko jak psu w dupę tzn. cisza... P O M O C Y!!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 12.8.2016

  Możliwość zaskarżenia uchwały ze względu na naruszenie umowy wspólników

  Możliwość zaskarżania uchwał podjętych w wyniku głosowania niezgodnie z postanowieniami umowy wspólników to jeden ze środków, które mają na celu zapewnienie skuteczności (...)

 • 5.5.2011

  Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • 28.1.2015

  Samochody służbowe do celów prywatnych - zmiany PIT w 2015 roku

  Zmieniły się zasady rozliczania podatku z tytułu samochodów służbowych użytkowanych przez pracowników do celów prywatnych. Od 2015 wartość przychodu określa ryczałt.

 • 24.1.2014

  Zgodność towaru z umową

  Za niezgodność towaru z umową odpowiada sprzedawca. Zasady tej odpowiedzialności reguluje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej implementująca do polskiego prawa unijną (...)