Przerysowanie Rysunku a prawo autorskie

Odpowiedzi w temacie (3)

fghjfdzghghjgt

29.11.2012

mam pytanie czy jak przerysuje rysunek przez kalkę a potem użyje go do na przykład nadruków na koszulki to jest to złamanie prawa autorskiego? czy sprawa będzie wyglądała inaczej gdybym przerysował rysunek \"z oka\" ? Jakieś własne małe zmiany do rysunku mogą zmienić dodatkowo te kwestię?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

artekoo

2013-02-18 08:35:57

Niet, o ile nie podpisze go pan swoją osobą i nie będzie pan czarpał z niego korzyści materialnych. Zmiany do rysunku mogą zmienić zupełnie postać rzeczy, bo wtedy może pan powiedzieć że sugerował się pan wizerunkiem ale miał pan jego inna wizję.

Krystian P

2018-02-21 09:50:47

Dzień Dobry Państwu. Bardzo po czasie Państwa korespondencji ale kwestia wciąż aktualna. Mam pytanie a propos właśnie tej kwestii do artekoo. Czy jest znany jakiś zakres procentowy zmian po których wprowadzeniu (edycji) można uznać dzieło (rysunek, malunek) za swój i tym samym nie naruszyć jego praw autorskich. Bardzo proszę o odpowiedź. Jeżeli istnieje taka możliwość i mógłbym przesłać mailem Panu/Pani oryginał i wersję przerysowaną z pewnymi zmianami do interpretacji, to będę bardzo wdzięczny za otrzymaną pomoc. Mój mail: krystian.przybyla777@gmail.com

maraquita

2018-03-08 15:36:58

Też jestem zainteresowana tą kwestią - w jakim stopniu dane dzieło musi zostać zmodyfikowane, aby można było je uznać za swoje?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.7.2018

  Autorskie prawa osobiste na gruncie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

  Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dalej u.p.a.p.p.) nadaje autorom uprawnienia osobiste i majątkowe. Pierwsze z wyżej wymienionych mają za zadanie chronić więź twórcy z utworem. (...)

 • 11.10.2016

  Na czym polega nadzór autorski nad utworem?

  Prawo autorskie wprowadza tzw. nadzór autorski który dotyczy sposobu korzystania, rozpowszechniania utworu czy też tworzenia kopii.

 • 18.5.2016

  Czym jest utwór zależny?

  Sama definicja utworu zależnego zawarta jest w art. 2. ust. 1 i 2 z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 z późn. zm.) – dalej „u.p.a.p.p.” (...)

 • 10.4.2012

  Przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich a VAT

  Usługi twórców i artystów wykonawców w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wynagradzane w formie honorariów za przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich (...)

 • 28.6.2017

  Zdjęcia z wakacji a prawo autorskie i cywilne...

  Portale społecznościowe i serwisy poświęcone prezentacji fotografii pozwalają obecnie na bardzo łatwe dzielenie się ze znajomymi zdjęciami z wakacji. O czym należy pamiętać, udostępniając (...)