Sprzeciw od nakazu zapłatt

Odpowiedzi w temacie (0)

Dessdemona

13.3.2018

Witam, Sprawa wygląda następująco- w roku 2008/09 uczęszczała do rocznej szkoły policealnej, nie opłaciłam tam 2 ostatnich rat czesnego. W grudniu 2017 dostałam z Sądu nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Złożyłam sprzeciw, podnosząc przedawnienie z Art.118 K.C. Od momentu zakończenia szkoły nie otrzymałam żadnego upomnienia, wezwania do zapłaty, chociaż wg akt sprawy był wysyłany jeden w 2014 r., na nieaktualny adres zamieszkania, przez firmę windykacyjna, która odkupiła dług w maju 2014 r. Rozprawa za tydzień i nie jestem w tym momencie pewną swego... Czy mam rację co do przedawnienia?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.8.2016

  Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  Jeśli dochodzisz od dłużnika roszczenia pieniężnego, to możesz liczyć na szybkie załatwienie sprawy w sądzie przez wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. Niekiedy jednak nie będzie (...)

 • 17.4.2012

  Kiedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?

  Postępowanie upominawcze pozwala na dochodzenie roszczenia pieniężnego lub innego. W tym drugim przypadku, jeśli szczególny przepis to umożliwia. Jeżeli kwota, z którą zalega dłużnik nie przekracza (...)

 • 23.1.2018

  Wdrożenie europejskiego nakazu dochodzeniowego

  Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego wprowadza do polskiego prawa mechanizm europejskiego nakazu dochodzeniowego.

 • 23.11.2017

  Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  Nakaz zapłaty wydaje się, jeżeli powód dochodzi roszczenia pieniężnego, a w innych sprawach, jeżeli przepis szczególny tak stanowi. E-sąd wydaje nakazy zapłaty w Elektronicznym (...)

 • 22.7.2016

  Koszty i czas dochodzenia wierzytelności

  Z punktu widzenia wierzycieli, w procesie dochodzenia wierzytelności, najistotniejsze są koszty, jakie wierzyciele muszą ponieść, by odzyskać należne im kwoty oraz czas odzyskiwania wierzytelności. (...)