Umowa zlecenie/umowa o prace

Odpowiedzi w temacie (0)

Olga0310

28.8.2016

Dzień dobry! 4 miesiąca pracowałam i mojego pracodawcy na umowę o pracę,w sierpniu z przyczyn takich,ze mój pracodawca podejrzewał że jestem w ciazy(nie jestem)dał mi zlecenie-zgodziłem się ,mo zależy mi na tej pracy.Zlecenie jest od 01.08 do 31.08(pracuje od poniedziałku do piątku po 8h).od zeszłego po uedzialku po uprzednim zgłoszeniu pracodawcy nie było mnie w pracy-musiałam zająć się chora babcia. Pracodawca wiedział,ze od poniedziałku do piątku będę nieobecna.Tylko teraz martwię się,czy zwyczajnie potraci mi z wynagrodzenia,czy może zarzadac l4?teoretycznie zgłosiłem nieobecnosc-sytuacja losowa mnie do tego zmusiła,ale martwię się jakie mogą być konsekwencją...proszę o odpowiedź,co mój ukochany pracodawca kombimator może zrobić w tej sytuacji?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.8.2017

  Umowa zlecenie - czyli jaka?

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenia różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 5.5.2011

  Umowa komisu

  Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • 5.10.2017

  Będą związki zawodowe dla samozatrudnionych

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Przewidziano, że osoby wykonujące pracę zarobkową - czyli również (...)

 • 3.7.2013

  Umowy śmieciowe – przekleństwo czy dobrodziejstwo

  W ostatnim czasie pojęcie „umów śmieciowych” zrobiło zawrotną karierą jako przejaw tragicznej sytuacji osób wykonujących prace zarobkową na terenie Polski. Pod pojęciem tym rozumie (...)

 • 22.6.2010

  Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  Z dniem 16 kwietnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o zmianie Kodeksu cywilnego, która w art. 3 uchyliła Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o gwarancji zapłaty za roboty budowlane. Obecnie zagadnienia (...)