Urząd skarbowy po latach...

Odpowiedzi w temacie (2)

kubaj_25

12.5.2017

Dzień dobry, dostałem dziś list z urzędu skarbowego, który po 19 latach od śmierci prababci, pyta, co stało się z jej majątkiem. Sprawa wygląda tak. Prababcia była właścicielką spółdzielczej kawalerki. W chwili, gdy wymagała już opieki bliskich, sprzedała tę kawalerkę. Pieniądze ze sprzedaży kawalerki moi rodzice dołożyli do swoich i kupili większe (2-pokojowe) mieszkanie, tak byśmy mogli mieszkać razem i opiekować się prababcią. Właścicielami tego mieszkania byli wyłącznie moi rodzice. Z prababcią mieszkaliśmy 14 lat. W tym czasie jeszcze raz się przeprowadzaliśmy do większego mieszkania, które obecnie jest nadal w posiadaniu rodziny. Prababcia nie żyje od 19 lat. Teraz urząd skarbowy pyta, co stało się z majątkiem prababci - podejrzewam, że chodzi o nieruchomość - spółdzielczą kawalerkę. Nie przypominam sobie, by fakt sprzedaży przez nią mieszkania był kiedykolwiek zgłaszany do urzędu skarbowego, jak i fakt włożenia tych pieniędzy w nową nieruchomość. Czy powinno to być zgłoszone i w jakiej formie? Jakie konsekwencje teraz możemy ponieść? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie Marek

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kku2

2017-08-20 16:31:34

prawdopodobnie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po zmarłej 19 lat temu prababci. Do urzędu skarbowego trafiają postanowienia sądowe

Adi

2018-03-15 22:56:11

Witam mam pytanie odnośnie podatku od spadku otóż mąż mojej mamy zapisał mi w testamencie wszystko jak umrze (2012rok) po nim w momencie kiedy jeszcze nie miał ślubu z mamą ślub wzieli w roku 2013 czy teraz jak umarł i założę sprawę spadkową to będę musiał płacić podatek od darowizny?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 16.3.2017

  Ułatwienia w zeznaniach podatkowych także za 2016 r.

  Z dniem 15 marca 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Kodeks karny skarbowy (Dz.U. poz. 528). (...)

 • 10.3.2017

  Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

  Od 15 marca 2017 r. składanie rocznych PIT-ów zostaje maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, (...)

 • 11.1.2012

  Zwrot podatku VAT a czynności sprawdzające

  Podatnik samodzielnie wykazuje kwotę podatku należnego oraz naliczonego za dany okres rozliczeniowy. W efekcie jego wyliczeń może dojść do powstania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. W (...)