Użytkowanie wieczyste a rozdzielenie księgi wieczystej

Odpowiedzi w temacie (2)

pawel9-87

26.5.2010

jeżeli się bierze nieruchomość zabudowana w użytkowanie wieczyste to jest powiedziane, że nalezy wykupić budynki (będą one własnością użytkownika wieczystego). Jak teraz z KW? jakie jest dla gruntu a jakie dla nieruchomości skoro grunt należy do gminy (ona jest właścicielem) a budynek należy do użytkownika wieczystego? jest jedno dalej KW dla budynków razem z gruntem czy jednak rozdziela się to?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

olek 54

2012-10-16 10:02:39

Witam.
W jaki sposób następuje oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste?
Uprzejmie prosze o porade.

karola__r

2013-02-01 22:49:26

Witam. Teściowa posiada własną działkę( ponad hektar) na której stoi dom jednorodzinny, szklarnie, garaże, stodoła. Czy może przekazać synowi w użytkowanie wieczyste sam dom na np: 50 lat? Jakie wiążą się z tym opłaty?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Czym jest użytkowanie wieczyste?

  Użytkowanie wieczyste to prawo o charakterze dość mocno zbliżonym do prawa własności, jednak nie tożsame z nim. W pewien sposób przypomina także ograniczone prawa rzeczowe. Użytkowanie (...)

 • Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  Hipoteka jest tzw. rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności. Należy do grupy ograniczonych praw rzeczowych. Ustanawia się ją dla zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomościach oraz na (...)

 • Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  Założenie księgi wieczystej następuje na wniosek osoby uprawnionej. W wyjątkowych sytuacjach założenie księgi wieczystej może nastąpić z urzędu np. po otrzymaniu przez sąd zawiadomienia o (...)

NA SKÓTY