W jaki sposób komornik może zabrać samochód ? Pomóżcie

Odpowiedzi w temacie (4)

Albert

18.2.2005

Witam serdecznie, Moi drodzy mam pytanie a ponieważ mam za małe wykształcenie nie umien sobie na nie odpowiedzieć. A więc tak Ściga mnie komornik za pewną kwotę pieniężną, nie są to alimenty tylko nie spłacony dług i tak wyszło. Nic nie mam na siebie tylko samochód który defakto nie jest mój tylko banku. Jest na mnie zarejestrowany ale ma zastaw sądowy. Wziełem go na 7 lat jak mi się dobrze powodziło, z trudem go spłacam ale spłacam pozostało mi jeszcze 2 lata. Nie mieszkam tam gdzie jestem zameldowany dlatego komornik ma problemy z ściągnięciem długu ale nie oto mi chodzi żeby się tym szczycić. Mam problem ponieważ zastanawiam się jak to jest z zatrzymaniem takiego samochodu ? Czy on może pójść do wydziału komunikacji i zrobić zastrzeżenie 2) Jeżeli nawet znajdzie samochód to co może mi go zabrać jeżeli on jest tylko zarejestrowany na mnie ale ma zastaw przez bank. 3) Jeżeli nawet uda mi się nawet spłacić szczęśliwie ten samochód i komornik przez te dwa lata go nie zabierze to co dalej jak zdejmą zastaw ? Chyba już go nie będę miał Czy może ktoś ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć ? Pomóżcie

Nie znalazłeś odpowiedzi?

lir

2010-08-25 11:07:59

Przed ślubem z żoną zrobiliśmy rozdzielność majątkową, ja mam dość spore długi bo byłem prezesem spółki która upadła. i teraz komornik chce zająć moje pieniądze. Razem z żoną wspólnie mamy samochód zarejestrowany na żonę. czy komornik może go zająć?

gostekow

2012-11-26 06:27:01

czy komornik może zająć przewłaszczony na zabezpieczenie kredytu samochód?

goscislaw

2012-11-26 06:32:45

czy komornik może zająć samochód jak jest dwóch właścicieli?

Beti

2014-10-14 18:37:08

Witam mam pytanie chcę sprzedać samochód a mam komornika i nie wiem jak sprawdzic czy samochod jest zajety przez komornika czy moge go bez problemu srzedac bardzo prosze o porade...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi więc wskazać (...)

 • 9.2.2005

  Jak szybko zaspokoić się z nieruchomości - czyli uproszczona egzekucja z nieruchomości

  Egzekucja z nieruchomości do długi, sformalizowany i kosztowny sposób egzekucji. Aby możliwie przyspieszyć egzekucję z nieruchomości, ustawodawca przewidział możliwość prowadzenia uproszczonej (...)

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 13.5.2014

  Czy komornik może zająć samochód inwalidzie?

  Może. To jawna dyskryminacja niepełnosprawnych, których obowiązują dwa różne reżimy w zależności od tego czy egzekucja prowadzona jest na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego czy też postępowania (...)

 • 2.7.2015

  Odpowiedzialność odszkodowawcza komornika

  Czy w przypadku wyrządzenia szkody przez komornika możemy domagać się za nią odszkodowania? Jeżeli tak to od kogo i na jakich zasadach?