warunki zabudowy

Odpowiedzi w temacie (0)

bikes

19.11.2011

Witam 10 lat temu kupilem grunt 50 arow,w owym czasie gmina posiadala plan zagospodarowania,na ktorym dzialka moja byla uwzgledniona pod budownictwo i nieuciazliwe rzemioslo.Po latach plan wygasl i wystapilem z wnioskiem o warunki zabudowy ktore otrzymalem pod budowe domu z warsztatem.Wykonalem wycene gruntu przez rzeczoznawce i zlecilem projekt budynku.Po przedstawieniu wstepnych kosztow inwestycji przez projektanta podjelem decyzje o podziale dzialki i sprzedaniu jednej czesci i tutaj zaczyna sie moj problem.Wynajety geodeta przy rozdziale dzialki zglasz fakt ze nad dzialka przechodzi linja wysokiego napiecia poczym zglasz ten fakt do gminy,gmina wysyla do mnie pismo ze cofa warunki zabudowy,odwoluje sie do kolegium owolawczego i on cofa decyzje gminygmina z kolej mowi ze trzeba wystapic jeszcze raz o warunki zabudowy,ale po konsultacjach z energetyka gmina juz wie ze decyzja bedzie odmowna,=.PYTANIE MOJE CZY KTOS MIAL PODOBNA SYTUACJE I CZY ZAWSZE OBYWATEL MUSI STRACIC POPRZES BLEDY URZEDNIKOW CZY JEST MOZLIWOSC ODSZKODOWANIA LUB INNEJ REKOMPENSATY

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.5.2017

  Zwolnienie od opłaty skarbowej w sprawach budownictwa mieszkaniowego

  W dniu 25 kwietnia 2017 roku Minister Finansów wydał interpretację ogólną, która dotyczy stosowania przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej w (...)

 • 4.3.2017

  Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)

 • 8.3.2017

  Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 12.1.2018

  Maksymalne stawki podatku od nieruchomości w 2018 r.

  Rada gminy, w drodze uchwały, określa wysokość stawek podatku od nieruchomości, z tym że stawki nie mogą przekroczyć rocznie w 2018 roku określonych wartości.