Wejscie do mieszkania

Odpowiedzi w temacie (2)

tarkusz

4.2.2018

Witam Kupilem mieszkanie w domu skladajace sie z pietra i poddasza. Drugie mieszkanie na parterze. Posiadamy niby wspolne wejscie skladajace sie z dwoch pomieszczen. Problem jest taki, że z ksiag wieczystych nie wynika, że te pomieszczenia sa wspolne, a raczej naleza do mieszkania z dolu, bo w KW jest przy dokumencie inwentaryzacji wpisany do mieszkania na parterze. Nie moge znalezc zadnego dokumentu który mowi o tym że wejscie jest wspolne. Wlasciciel mieszkania z dolu nic nie mowi że wejscie nalezy tylko do nich. Nie wiem czy byly jakies dokumenty i poprzedni wlasciciele je zgubily, czy poprostu nikt do tej pory nie zdawal sobie z tego sprawy. Dodam, że mieszkania sa odrebnymi samodzielnymi lokalami. Jezeli nie dogadam sie z drugim wlascicielem pozostanie mi wybudowanie osobnego wejscia na pietro. Czy w takiej sytuacji moglbym zadac od poprzednich wlascicieli zwroty kosztow takiej inwestycji?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ir

2018-03-18 12:16:50

Witam. Posiadam mieszkanie wlasnosciowe . ocoba zameldowana a nie mieszka (pasierbica) wyprowadziła się 02/10/2017 W mieszkaniu nie pozostawiła swoje rzeczy osobiste i inne przedmioty stanowiące jej własność oraz posiada klucze do wskazanego lokalu. Nie uczestniczy w kosztach opłaty czynszu zadułżenie czynszu spółdzielni wynosi /2000zl/ na czas jej zamieszkania w lokalu Zlozylam wniosek o wymeldowanie administracyjną.14/03/2018 pasierbica wczoraj 18/03/18 wprowadzili spowrotem. wrzucila matras i powiedziała ze ona tu mieszka. Czymogę nie wpuścić do mieszkania?

Biuro200

2019-01-17 14:12:04

Witam. Oczywiście, że może nie wpuścić. Zgłosi Naruszenie miru domowego. Prawo lokatorów bardzo ich chroni. Często właściciele są bezsilni i decydują się sprzedać po prostu daną nieruchomość. Niestety za niższą cenę przez wzgląd na lokatora. Takimi sprawami zajmuje się między innymi firma http://skupnieruchomoscipolska.pl/ warto zadzwonić

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: