Wentylatory dachowe vis-?-vis okien

Odpowiedzi w temacie (0)

Portowiec1948

12.11.2017

Naprzeciw mojego mieszkania, powstał nowy budynek. Jak to deweloperzy maja teraz w zwyczaju z zachowaniem minimalnej odległości. Dach jest trochę poniżej mojego okna, ale na dachu będzie wentylacja mechaniczna ( wyciągi, wentylatory dachowe) Boję się, że będą generowały hałas szczególnie nocą w lecie gdy śpi się z otwartym oknem. Co mogę z tym zrobić. Czy napisać do dewelopera pismo, na jakie przepisy się powołać? Chcę dmuchać na zimne, gdyż jak deweloper sprzeda mieszkania i zawiąże się wspólnota mieszkaniowa, wtedy zapewne umyje ręce i odeśle mnie do wspólnoty, a wspólnota będzie zrzucała wine na dewelopera i tak w kółko...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 28.4.2017

  Jakie oświetlenie należy zapewnić w miejscu pracy?

  Przepisy przewidują, że w pomieszczeniach stałej pracy należy zapewnić oświetlenie dzienne, chyba że jest to niemożliwe lub niewskazane ze względu na technologię produkcji, a na stosowanie oświetlenia (...)

 • 27.8.2018

  Cisza nocna - jakie są następstwa zakłócania ciszy nocnej

  Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrych następstw zakłócania ciszy nocnej. Nasz spokojny sen wpływa na sprawne funkcjonowanie organizmu za dnia, dlatego (...)

 • 24.10.2012

  Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  Zwroty osobom fizycznym części wydatków, poniesionych przez nie na zakup materiałów budowlanych w związku z budową lub remontem budynków mieszkalnych czy ich części wraz z infrastrukturą, mają (...)

 • 27.6.2017

  Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

  Przed wakacjami różne instytucje - w ramachswojej właściwości - informują o ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa, praw i obowiązków konsumentów przed rozpoczęciem (...)