Forum prawne

Wieczyste użytkowanie, wspólnota, podział gruntu

Witam. Rodzice kupili mi mieszkanie w domu wielorodzinnym 17 lat temu. Jednak zaraz po uzyskaniu pełnoletności wyjechalam zza granicę i mieszkania nikt nie zamieszkiwał, Mieszakanie było wspólnotą, jednak aktem notarialnym zostało podzielone na 3 osobne mieszkania, Według aktu notarialnego jestem w posiadaniu mieszkania na piętrze, a sąsiedzi na parterze. W akcie pisze także o użytkowaniu wieczystym gruntu o pow. ponad 3 tys m2 w skład w którego wchodzi budynek gospodarczy i w moim akcie jest wpisane posiadanie 356/1000 . Po powrocie wyremontowałam mieszkanie i zamieszkałam, Sąsiad zajął większą część działki razem z budynkiem gospodarczym, a drugi sąsiad nie chce żadnej działki, a jedynie święty spokój. Moja działka (jak twierdzi sąsiad) jest za jego działką do której nie mam nawet jak się przedostać, a tymbardziej wjechać samochodem . Moje pytanie brzmi
1. czy można sądownie albo notarialnie podzielić (oczywiście przez geodetę) działki na własnościowe ? Czy może działki są już podzielone w jakiś sposób (jest jedna księga wieczysta stanowiąca całość działki)
2. Czy kiedy geodeta podzieli działki zrobi to tak, abym miała jakiś dojazd, a nawet dojście normalnie z budynku mieszkalnego (na ten moment muszę chodzić na około)
3. Od czego zacząć załatwiając przekształcenie działki we własnościową?
4. Czy budynek gospodarczy który znajduję się na działce także zostanie podzielony?

PS. ugoda z sąsiadami nie wchodzi w grę ponieważ sąsiad chciałby jeszcze zająć moją część działki, a drugi sąsiad nie chce się mieszać.

2019.3.11 16:4:29

Odpowiedzi w temacie: Wieczyste użytkowanie, wspólnota, podział gruntu (1)

ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z jakimś prawnikiem, szczególnie specjalizującym się w prawie cywilnym i gospodarczym, chyba w tej dziedzinie znajduje się prawo mieszkaniowe...

2019.8.25 15:29:21

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika