wymeldowanie kobiety w ciąży

Odpowiedzi w temacie (1)

guster

3.6.2011

Czy jest zgodne z prawem wymeldowanie kobiety w ciąży?
Moja starsza siostra wymeldowała mnie z domu rodzinnego.
Ja jestem w ciąży i nie mam się gdzie podziać.
Co mam zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

iudex2010

2011-06-07 10:59:52

Wymeldować można wtedy, gdy Pani faktycznie nie zamieszkiwałaby u siostry. Zwykle urzędnicy badają jaka jest faktycznie sytuacja i dopiero wydają decyzję. Dziwne więc, że bez oględzin doszłoby do wymeldowania. Trzeba pamiętać,że meldunek nie daje prawa do mieszkania. Jeżeli nie chce Pani dobrowolnie opuścić mieszkania to siostra musiałaby Panią wyeksmitować. W Pani sytuacji, z założeniem że nie ma rodziców ani męża mogłaby nawet siostra przegrać taką sprawę. Ciąży na niej bowiem obowiązek alimentacyjny (więź rodzeństwa)i ma obowiązek pomóc. Na tej podstawie istnieje możliwość pozwania siostrę o alimenty w postaci udostępnienia mieszkania. Może da się ugodowo załatwić sprawę. Przemęczyć razem do czasu jak urodzi dziecko i Pani dojdzie do siebie. Można uda się coś wynająć,można liczyć jeszcze na pomoc socjalną i wreszcie czas by ojca dziecka zmusić do alimentów. mgr prawa, niedrogie porady w sprawach cywilnych i rodzinnych, porada@poczta.onet.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.7.2019

  Program „Ciąża +”

  Fundamentalnym założeniem przygotowanych zmian jest zapewnienie dostępu do bezpłatnych leków dla wszystkich kobiet w ciąży – od momentu stwierdzenia ciąży przez ginekologa do chwili (...)

 • 30.12.2018

  Interwencja kryzysowa

  Interwencja kryzysowa stanowi zespół interdyscyplinarnych działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu. Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 13.9.2017

  Zmiany dotyczące ochrony pracy kobiet w ciąży oraz karmiących piersią

  Rok 2017 jest przełomowym dla polskiego rynku pracy. Większość zmian, jakie zaczęły obowiązywać (lub też zaczną w kolejnych miesiącach) w bieżącym roku, dotyczy ochrony pracy kobiet w ciąży (...)

 • 13.11.2018

  Uprawnienia pracownicze rodziców

  Przeczytaj podstawowe informacje na temat ochrony kobiet w ciąży, ochrony pracy w związku z opieką nad dzieckiem, zakazów zwolnienia z pracy oraz kiedy przysługują urlopy związane z (...)