Za in vitro do więzienia

Odpowiedzi w temacie (4)

optorek

6.5.2010

Przeczytałam ostatnio artykuł o tym, że do kodeksu karnego ma trafić całkowity zakaz in vitro. Będzie za to groziło nawet 3 lata więzienia. Nie rozumiem dlaczego na zachodzie pary, które nie mogą mieć dzieci bez problemu uzyskają pomoc i dzięki in vitro narodziło się wiele zdrowych i szczęśliwych dzieci, a w Polsce oczywiście będzie to zakazane. To jest problem moralny, z którym każdy sam powinien się uporać i Państwo nie powinno się do tego mieszać. Takie jest moje zdanie, a co Wy o tym myślicie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mariolalut

2010-05-06 13:08:55

Jestem w szoku!!!

Jakiś czas temu sama chciałam skorzystać z takiej możliwość, na szczęście obyło się bez in vitor. Ale jakby okazało się, że jest to jedyny sposób na zajście w ciążę bez wahania bym się zdecydowała. Nie mogą nam tego zrobić !!! 

PIOULA

2010-05-06 17:00:54

Za usunięcie ciązy - do więzienia. Za stworzenie ciąży - do więzienia. W 21 wieku doszliśmy do tego, że tylko Stwórca ma prawa. Jeszcze trochę i będziemy ludzi palić na stosie .

Krzysztof_Mieta

2010-05-10 15:06:01

Ja teś uważam, że to jest jakies nieporozumienie. Dlaczego ludzie, którzy nie mogą mieć dzieci, a chcą je mieć, maja byc karani ?

zuzia_zuzeiro

2010-05-12 13:35:26

@potorek: To miło, że przeczytałaś taki artykuł, a czy mogłabyś podać, w której to gazecie, albo na jakiej stronie? Bo coś nie chce mi się w to wierzyć, jeśli byłby rozważany taki projekt, to już by była zrobiona afera medialna na ten temat,biedne uciśnione rodziny starające się o dziecko...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Reforma prawa karnego odesłana do Trybunału Konstytucyjnego

  28 czerwca 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, działając na podstawie art. 122 ust. 3 Konstytucji RP, podjął decyzję o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego w trybie (...)

 • Będą kary za cofanie liczników samochodowych

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w prawie, które mają ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych samochodach. Np. za każde (...)

 • Reforma kodeksu karnego

  Sprawiedliwość to nie pobłażliwość. Kary muszą być na tyle surowe, by skutecznie odstraszały przed popełnianiem przestępstw. Muszą być jednocześnie na tyle elastyczne, aby sądy miały możliwość (...)

 • Weszły w życie przepisy zwalczające nielegalne adopcje

  Przypadki oddawania dzieci za pieniądze do nielegalnej adopcji będą bezwzględnie zwalczane. Pozwolą na to zmiany w prawie, przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości, które weszły 20 listopada (...)

 • Gwałciciele dostaną za swoje...

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który zaostrza kary za ciężkie przestępstwa na tle seksualnym i zwiększa ochronę ofiar gwałtów.

NA SKÓTY