Zabezpieczenie alimentów, komornik, a rozwód

Odpowiedzi w temacie (0)

Saraschwarz

17.10.2019

Witam, Mam pytanie dotyczące zabezpieczenia alimentów, w marcu tego roku złożyłam pozew o rozwód oraz zabezpieczenie, Odpowiedź z sądu w sprawie zabezpieczenia dostałam dopiero we wrześniu, złożyłam sprawę do komornika, zabezpieczenie na kwotę 700zl, do tej pory komornik wysłał mi dwa przelewy, 10 października doszło do rozwodu z zasądzenie alimentów, wiem że muszę informować komornika o tym fakcie. Moje pytanie brzmi czy nadal komornik ściągnie z ex męża resztę zabezpieczenia? Póki co dostałam od komornika te dwa przelewy które traktuje jako 2 mc, zostały jeszcze jakby 4 Mc do nadpłaty? Byly mąż sam nic nie płacil? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam Sara

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • Jakie opłaty może pobierać komornik?

  Komornik pobiera opłaty egzekucyjne za prowadzenie egzekucji i inne czynności, których dokonuje. W zależności od rodzaju spraw są to opłaty bądź stosunkowe bądź stałe. Nie ma tu jednak żadnej (...)

 • Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)

NA SKÓTY