Forum prawne

Zabójstwo za zgodą - Armin Meiwes - Wikipedia

Witam, an wiki znalazłam artykuł dotyczący Armin Meiwes. Polecam, ten akrtykuł również po to, żeby lepiej zrozumieć problem, o który chce zapytać.


Jak będzie wyglądać sprawa zabójstwa za zgodą wspomnianego w artykule powyżej czyli co się stanie, jeżeli ofiara dobrowolnie, na piśmie potwierdziła zgodę na zabicie samej siebie? Zakładamy też że osoba która o to prosi jest poczytalna, bez chorób psychicznych.

Strasznie mnie to zaciekawiło. _Poniżej link do wiki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Armin_Meiwes

2013.7.25 9:55:43

Odpowiedzi w temacie: Zabójstwo za zgodą - Armin Meiwes - Wikipedia (2)

Art. 150. § 1. Kto zabija człowieka na jego żądanie i pod wpływem współczucia dla niego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W wyjątkowych wypadkach sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia. Jak widać w § 2 jest możliwość złagodzenia kary lub odstąpienia od niej. ale w tym przypadku który ukulele przywołało, będzie to raczej mało prawdopodobne.

2013.7.26 12:46:42

Aby mowa była o takim złagodzeniu kary czy odstąpieniu od niej muszą zostać spełnione łącznie przesłanki określone w par. 1. Chodzi o to że działanie zabicia musi nastąpić na żądanie ale również pod wpływem współczucia. W tym wypadku trudno mówić o współczuciu raczej, o chęci spełnienia swoich chorych fantazji, najwyraźniej każdej ze stron opisanej zbrodni.

2013.7.29 9:37:26

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika