Zamieszkanie u ojca i alimenty od matki

Odpowiedzi w temacie (0)

Elzbieta43

29.7.2018

Były mąż proponuje ugodę pozasądową, w ktorej będzie zapisane, że dziecko mieszka u niego, a ja mam płacić alimenty. Do tej pory dziecko mieszka ze mną. Czy były mąż może odstąpić od żądania ode mnie alimentów na zasadzie dobrej woli (jego zarobki są 3x większe niż moje)? Czy w ugodzie może być zapisane, że jest to "na próbę " np. na 1 rok, a jeśli sytuacja się sprawdzi to podpiszemy kolejną ugodę na czas nieokreślony? A jeśli się nie sprawdzi to wrócimy do stanu wyjściowego? Czy ugoda ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 8.5.2015

  Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  Ojcostwo mężczyzny jest ustalane ,, automatycznie” w sytuacji, kiedy dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, gdyż (...)

 • 19.10.2017

  Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  Nowo narodzone dziecko musi zostać zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Sporządzony dla dziecka akt urodzenia będzie określał m.in. jego dane osobowe (imię, nazwisko), pochodzenie od określonych (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)