Zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Odpowiedzi w temacie (0)

marta7654

11.9.2018

Proszę o wyjaśnienie spornej kwestii. Przedsiębiorca prowadzący sklep posiada ważne zezwolenia, ma wpłacone w tym roku dwie raty (31 stycznia i 31 maja) 30 września upływa termin zapłaty kolejnej raty. Dziś (11 września) Pan przyszedł i poinformował, że będzie likwidował sklep z dniem 1 grudnia w związku z czym pytał czy musi dokonać opłaty za trzecią ratę do końca września w pełnej kwocie, a jeśli tak to czy zostanie zwrócona mu nadpłata. Czy powinien on zapłacić naliczoną trzecią ratę i dopiero pod koniec listopada złożyć oświadczenie o likwidacji?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.2.2018

  Napoje alkoholowe mają być mniej dostępne...

  Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz (...)

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 14.1.2019

  Jak zawrzeć umowę sprzedaży?

  Treścią umowy sprzedaży jest zobowiązanie jednej strony (sprzedawcy) do przeniesienia na drugą stronę (kupującego) własności rzeczy oraz wydania rzeczy. Drugim istotnym składnikiem umowy sprzedaży (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 30.5.2017

  Przeciw oszustwom w obrocie całkowicie skażonym alkoholem

  Celem nowej ustawy jest wyeliminowanie nadużyć związanych z obrotem całkowicie skażonym alkoholem etylowym, czyli korzystania ze zwolnienia od akcyzy wbrew celom tzw. dyrektywy alkoholowej (...)