Znęcanie się psychiczne nad osobą z Alzhaimerem

Odpowiedzi w temacie (0)

Waynee

5.11.2019

W patologicznym domu u osób z którymi mam więzi krwi dochodzi do makabrycznych rzeczy. Mąż znęca się nad swoją żoną którą ma pod opieką. Wyładowuje się nad nią emocjonalnie, drze się na cały głos, obraża od najgorszych, znęca się nad nią psychicznie. W domu jest również 2 domowników, jeden jest pasywny (nie dochodzi do nad użyć) a drugi wraz z ojcem znęca się matką. Żona a zarazem matka maltretowana psychicznie choruje na Alzheimera Jest jeden świadek i są nagrania. Jaka kara grozi tym elementom za nadużycia? I jakie kroki wykonać w celu odebrania im prawa od opieki nad matką? Bardzo proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Większa ochrona małoletnich

  Wyższe kary za przestępstwa wobec dzieci oraz kary za brak reakcji na najcięższe przestępstwa popełniane wobec dzieci wkrótce staną się faktem. Parlamentarzyści nie mieli wątpliwości, (...)

 • Jak bronić się przed znęcaniem się?

  Znęcanie się stanowi przestępstwo. Każdy ma prawo do życia w wolności od strachu, poniżenia, wymuszeń. Nie należy ignorować stodowania przemocy psychicznej, aby takie milczenie nie (...)

 • W całej Polsce powstają pilotażowe ośrodki wsparcia w kryzysach psychicznych

  Dzięki wsparciu funduszy europejskich resort rozwoju uruchamia Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz kolejne centra dla dorosłych. Te unikalne w skali kraju miejsca (...)

 • Większe sankcje za okrucieństwo wobec zwierząt

  Celem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy – Kodeks karny jest wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt oraz skuteczniejsze zapobieganie popełnianiu przestępstw na ich szkodę, (...)

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  Przyjęta przez Sejm nowelizacja wzmacnia ochronę prawną zwierząt oraz skuteczniejsze zapobieganie popełnianiu przestępstw na ich szkodę. Przepisy przewidują podwyższenie maksymalnych kar za zabijanie (...)