Znieważenie nauczyciela i brak reakcji dyrekcji.

Odpowiedzi w temacie (2)

ikona32

12.4.2012

Witam

Co może zrobić nauczyciel który został poważnie znieważony wręcz ośmieszony w bardzo żenujący sposób przez ucznia, a dyrektor całą sprawę mówiąc brzydko \"olał\" i zamiótł pod dywan, i nie chce w żaden konkretny sposób ukarać ucznia. Autorytet nauczyciela został tak mocno podważony że teraz dyscyplina w klasie jest na poziomie zerowym, za co odpowiada nie tyle nauczyciel co uczeń i dyrektor ze swoim brakiem stanowczości.

Co taki funkcjonariusz publiczny jakim jest nauczyciel może zrobić sam z siebie?

Złożyć skargę na dyrektora do kuratorium?

Prywatna sprawa przeciwko uczniowi?

Jakieś inne rozwiązanie jest ktoś w stanie zasugerować?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

anna.l

2012-04-13 09:48:08

Wydaje mi się że jeżeli to przypadek nie hipotetyczny tylko realny to ta osoba powinna jak najszybciej skontaktować się z prawnikiem i z nim udać się na rozmowę z dyrektorem.

elpasonaso

2012-04-13 09:57:42

skoro jest już pani na tym forum to można skorzystac z porady tutejszego prawnika https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.3.2013

  Zwolnienie nauczyciela - jakie kryteria brać pod uwagę?

  Kryteria, według których dokonuje się wyboru jednego z nauczycieli do zwolnienia z pracy, nie są tożsame z ustawowymi przyczynami wypowiedzenia stosunku pracy nauczycielowi mianowanemu. Wybór (...)

 • 14.12.2004

  \"Korzyści\" zawodu nauczyciela

  Dla nauczycieli dokonuje się odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w wysokości 8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe. Z odpisu na zakładowy fundusz (...)

 • 12.12.2017

  Konsolidacja zarządzania środowiskiem?

  Rządowy projekt zakłada zwiększenie efektywności i skuteczności działania Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ) i regionalnych dyrektorów ochrony środowiska (RDOŚ). Nie (...)

 • 2.6.2017

  Z jakich uprawnień emerytalnych mogą skorzystać nauczyciele?

  Nauczyciele mogą przejść na emeryturę na podstawie Karty Nauczyciela, o ile spełniają wszystkie warunki przewidziane dla tych uprawnień w przepisach oraz zgłoszą wniosek o emeryturę do 31 (...)

 • 9.12.2004

  Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  Karta Nauczyciela określa zasadę, zgodnie z którą osoba, która nie posiada jednego z przewidzianych tym aktem stopni awansu w dniu nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela (...)