Opłata za ciepło poza sezonem grzewczym

Pytanie:

Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo pobierać opłaty za centralne ogrzewanie poza sesonem grzewczym, tlumacząc się trudną sytuacją finansową? Pobieranie opłat za "ciepło", które nie jest dostarczane, jest niezgodne z art. 410 kodeksu cywilnego.

Masz inne pytanie do prawnika?

19.11.2004

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Opłata za ciepło poza sezonem grzewczym

Pomimo istnienia "sezonu niegrzewczego" spółdzielnia mieszkaniowa będzie mogła w dalszym ciągu pobierać opłaty za centralne ogrzewanie, jeżeli tylko wynika to z umowy zawartej przez spółdzielnię mieszkaniową z zakładem energetycznym. Warunki na jakich będą pobierane opłaty za centralne ogrzewanie zostają bowiem ustalone w powyższej umowie. Jeżeli więc umowa ta zawiera postanowienie, że opłaty za ciepło będą również pobierane poza sezonem grzewczym, czyli przez cały rok, spółdzielnia będzie mogła takie opłaty pobierać. Nie będzie to wówczas niezfodne z prawem, ani traktowane jako świadczenie nienależne z art. 410 kodeksu cywilnego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

umowa najmu okazjonalnego

26.6.2019 przez: lokator82

cisza nocna w Sylwestra

23.5.2019 przez: olaksandra

Notariusz Tczew

22.10.2018 przez: jan.magiera